,

ME U18: Porażka z Niemcami

W pierwszym spotkaniu w grupie drużyn walczących o miejsca 9 - 16 podczas Mistrzostw Europy do lat 16 reprezentacja Polski uległa drużynie Niemiec 65:66 (6:23, 12:18, 16:12, 31:13).

,

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando Niemek, które w pierwszej kwarcie prowadziły 21:2, by zakończyć tę odsłonę prowadzeniem 23:6. W drugiej kwarcie niestety nic się nie zmieniło w grze naszego zespołu i po 20 minutach gry było 41:18 dla Niemek. W drugiej połowie podopieczne Romana Skrzecza przystąpiły mocno do odrabiania strat, po 30 minutach gry Polska jeszcze przegrywała wysoko 34:53. Na 25 sekund przed końcem meczu po trafieniu Żanety Durak Polska wyszła na prowadzenie 65:64. Niemki jednak zdołały najpierw wyrównać, a chwilę później wykorzystały brak zbiórki naszych zawodniczek po niecelnym rzucie wolnym i wykonały zwycięską akcję. Jutro nasza reprezentacja w kolejnym spotkaniu o miejsca 9 - 16 zagra o godzinie 14.45 czasu polskiego z Belgią. Punkty dla Polski: Kopczyk 3, Idczak 10, Durak 6, Zalesiak 6, Skobel 17, Bibrzycka 11, Bednarczyk 6, Kaczmarczyk 4, Pułtorak 2, Ćwiklińska 0, Jujka - ng (nie grała), Hylewska 0.