CCC jest już w półfinale

,

Zgodnie z oczekiwaniami podopieczne trenera Jacka Winnickiego pokonały dziś po raz trzeci ambitnie grający zespół Widzewa Łódź i tym samym zakończyły rywalizację w ćwierćfinale rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy zapewniając sobie pewny awans do najlepszej czwórki.

,

Koszykarki Widzewa zapewniały, że zrobią wszystko, aby dzisiejszy pojedynek z wicemistrzyniami Polski nie był dla nich ostatnim w tym sezonie. Początek gospodynie miały naprawdę imponujący. Po dwóch minutach prowadziły 7:4, a po trzech 9:7. W połowie kwarty otwierającej mecz Valeiya Musina trafiając do kosza rywalek doprowadziła do remisu po 11, ale potem znów do głosu doszły widzewianki, które ponownie wyszły na prowadzenie. Tuż przed końcem pierwszej kwarty polkowiczanki odrobiły straty i to one prowadziły po 10 minutach czterema punktami. W kwarcie drugiej podopieczne trenera Jacka Winnickiego zaczęły lepiej bronić, zdominowały walkę na tablicach, a także poprawiły skuteczność rzutową, a to przełożyło się na wzrost ich przewagi. Po 20 minutach gry CCC prowadziło 49:33, a najskuteczniejsza z nich - Nneka Ogwumike rzuciła 13 "oczek".

Po dwóch minutach gry w kwarcie numer trzy przewaga polkowiczanek wzrasta do 20 punktów, ale w szeregach gospodyń regularnie trafiać zaczęła Aleksandra Pawlak, która zmniejszyła przewagę przyjezdnych do 14 punktów. Bardziej zbliżyć do siebie polkowiczanki rywalkom nie pozwoliły, bo kolejne punkty rzuciły Ogwumike oraz Musina i CCC znów odskoczyło na 18 "oczek". Końcówka trzeciej kwarty także należała do przyjezdnych, które na ostatnią odsłonę wychodzą prowadząc 73:52, co praktycznie rozstrzyga losy rywalizacji ćwierćfinałowej.

Ostatnie dziesięć minut otworzyła celnym rzutem Belinda Snell. Potem polkowiczanki kontrolowały przebieg wydarzeń, a ambitne gospodynie starały się niwelować straty. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną CCC 86:69. Wygrywając w Łodzi polkowiczanki wykonały plan, awansując do czwórki rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy i od jutra mogą skupić się na przygotowaniach do Final Eight Euroligi, które już w najbliższy poniedziałek rozpoczyna się w rosyjskim Jekaterynburgu.

Widzew Łódź - CCC Polkowice 69:86 (18:22, 15:27, 19:24, 17:13)
Widzew: Pawlak 18, Rzeźnik 17, Tondel 14, Jankowska 9, Chomicka 5, Kopczyk 3, Kolasa 3, Hylewska 0, Bednarczyk 0, Dziwiska 0, Modelska 0.
CCC: Musina 18, Ogwumike 18, Majewska 10, Zoll 9, Snell 9, Palau 6, Mistygacz 5, Leciejewska 4, Skorek 4, Owczarzak 3.