Euroliga: Rywalki zbyt silne

,

Nie udało się polskim zespołom wygrać kolejnych spotkań w Eurolidze kobiet. Nadezhda Orenburg pokonała w Krakowie Wisłę Can-Pack 60:52, natomiast Galatasaray okazał się lepszy od CCC Polkowice (62:49).

,

Krakowianki nie wygrały meczu z Rosjankami głównie przez bardzo słabą drugą kwartę. Wisła Can-Pack przegrała ją aż 21:9 i już do końca meczu nie dogoniła rywalek. Problemem gospodyń była także słaba skuteczność z dystansu – trafiły tylko jedną trójkę na osiem prób. Najlepszą zawodniczką zespołu z Krakowa była Jantel Lavender, która zdobyła 17 punktów i 14 zbiórek. 13 punktów dołożyła Allie Quigley. W ekipie Nadezhdy wyróżniała się Natalia Anoikina (15 punktów).

Zespół z Polkowic przez trzy kwarty mógł liczyć na sprawienie niespodzianki w Stambule. Ostatnią część meczu Galatasaray wygrał jednak aż 12:3 i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w całym spotkaniu. Ekipa CCC zdecydowanie przegrała rywalizację o zbiórki, szczególnie na atakowanej tablicy. Belinda Snell rzuciła aż 19 punktów dla drużyny mistrzyń Polski. Janel McCarville dołożyła 10 punktów i siedem zbiórek. Najlepszą zawodniczką meczu była jednak Shavonte Zellous – zdobyła 22 punkty i cztery asysty.