Przełamanie Ślęzy w Gdyni, derby dla KS Basket 25

,

Ślęza Wrocław przerwała serię ośmiu meczów bez zwycięstwa, wysoko pokonując na wyjeździe GTK Gdynię 109:59. Drużyna z Wrocławia trafiła aż 15 razy zza linii 6,75, a osiem takich trafień było dziełem Julii Tyszkiewicz. W derbach - KS Basket 25 lepszy od Energi Toruń.

,

GTK Gdynia - Ślęza Wrocław 59:109 (16:21, 16:26, 16:31, 11:31)

Gdynia: Marcinkowska 19, Szymkiewicz 9, Niemojewska 6, Borkowska 6, Żytkowska 5, Stefańczykk 4, Rudzka 2, Bazan 2
Wrocław: Tyszkiewicz 26 (8x3), Dudasova 21 (14as), Jones 19, Jakubiuk 14, Dedić 13, Dobrowolska 7, Puter 7, Poleszak 2

Julia Tyszkiewicz zdobywając 26 punktów i trafiając aż 8/11 za trzy, poprowadziła Ślęzę do bardzo ważnego zwycięstwa nad gdyńskim GTK. Przyjezdne na parkiecie dominowały od samego początku, prowadząc po 20 minutach gry już (47:32).

Po zmianie stron przewaga drużyny trenera Arkadiusza Rusina jeszcze bardziej się powiększała, a główną bronią drużyny były w dniu dzisiejszym rzuty zza linii 6,75 - 15/23! Przyjezdne drugie 20 minut wygrały (62:27), grając w całym spotkaniu na 67% skuteczności.

W drużynie z Wrocławia nie zagrała Alesia Sutton, gdzie pod jej nieobecność sprawy w swoje ręce wzięła Nikola Dudasova (21 punktów, 14 asyst oraz 9 zbiórek). U rywalek natomiast 19 „oczek” rzuciła Marta Marcinkowska, a kolejną punktującą była dopiero Magdalena Szymkiewicz – 9.

Energa Toruń - KS Basket 25 Bydgoszcz 63:85 (16:30, 22:18, 11:16, 14:21)

Toruń: Jackson 20, Sagerer 17, Pszczolarska 10, Grzenkowicz 6, Wieczyńska 5, Podkańska 3, Tłumak 2
Bydgoszcz: Michałek 16, Evans 12, Międzik 12, Jeffery 10 (10zb), McBride 7, Zasada 5, Sobiech 4, Faleńczyk 4

W derbach kujawsko-pomorskich KS Basket 25 pokonał Energę Toruń 85:63, wygrywając już pierwsze 10 minut (30:16). Gospodynie głównie za sprawą Sary Sagerer i Łucji Grzenkowicz odrobiły część strat, niwelując część strat i schodząc na dłuższą przerwę przegrywając (38:48). Po zmianie stron dużo lepsza skuteczność miał wicemistrz Polski, który po 30 minutach gry prowadził (64:49). W ostatniej kwarcie ponownie widoczna była przewaga przyjezdnych, które nie pozwoliły nawet na zniwelowanie strat.

Karina Michałek rzuciła dla zespołu z Bydgoszczy 16 punktów, a „oczko” mniej zapisała na swoim koncie Cierra Burdick (9 zbiórek).
Aż 23 minucie na parkiecie spędziła Wiktoria Sobiech, 15 minut Wiktoria Zasada, a 7 minut Agata Świątkowska. Cała „ławka” KS Basket 25 rzuciła 28 z 85 punktów całego zespołu. W zespole Energi 20 punktów było dziełem Briahanna Jackson, a 17 wspomnianej wyżej Sary Sagerer.