Superpuchar Polski w Gdyni!

Lista aktualności

Superpuchar Polski w Gdyni!

Tegoroczny mecz o Superpuchar Polski odbędzie się 1 października br. w Gdynia Arenie, a zagrają w nim VBW Arka Gdynia oraz BC Polkowice. Początek spotkania o godz. 18:00, a transmisja spotkania dostępna będzie na Emocje TV

Superpuchar w żeńskim wydaniu nie ma zbyt długiej historii, a spotkanie w Gdyni będzie dopiero szóstym w historii. Przed rokiem triumfowała drużyna BC Polkowice, która w stolicy Wielkopolski pokonała VBW Arkę Gdynia.

W tegorocznym meczu również wezmą udział zespoły z Gdyni oraz Polkowic, które oprócz walki o krajowy czempionat zagrają również w EuroCup i Eurolidze.

VBW Arka Gdynia aż 13 – krotnie zdobywała mistrzostwo Polski, 4-krotnie wicemistrzostwo oraz 2-krotnie brązowe medale. W dorobku zespołu z Gdyni jest także Puchar Polski (10x) oraz Superpuchar (2x). VBW Arka zaistniała także w Europie, gdyż w 2002 oraz 2004 roku walczyła w finale Euroligi!

Poprzedni sezon nie był jednak dla drużyny do końca udany, gdyż nie udało się dojść do ligowego finału oraz wyjść z fazy grupowej Euroligi. Obecnie VBW Arkę prowadzi urodzona w Czarnogórze, byłą znakomita rozgrywająca Jelena Skerovic. W składzie drużyny są m.in. bardzo dobrze znane na polskich parkietach Kamila Borkowska, Magdalena Szymkiewicz czy też Marissa Kastanek. Nowymi zawodniczkami, które w tym sezonie zobaczymy w trykocie gdyńskiego zespołu są Jasmine Thomas, Haley Górecka, Kristina Higgins czy też mające już za sobą grę na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet – Nathalie Fontaine oraz Tetiene Jurkevicius.

- Spotkanie o Superpuchar jest swoistym pomostem, pomiędzy sezonem 2021/2022 a 2022/2023. Z jednej strony stanowi ostatni akord poprzedniego sezonu, ale drużyny w nim występujące zagrają w składach awizowanych na aktualne rozgrywki. Powoduje to pewien rodzaj zarówno niewiadomej, a także ciekawości jak te drużyny się zaprezentują. Dodatkowo jest to prestiżowe trofeum o które nasz zespół VBW Arka Gdynia, będzie walczył z takim samym nastawieniem jak o Mistrzostwo Polski – powiedział Prezes VBW Arki Gdynia, Bogusław Witkowski.

BC Polkowice z sezonu na sezon coraz pewnie stąpa po nie tylko polskich, lecz przede wszystkim europejskich parkietach.

„Pomarańczowe” w swoim dorobku mają już wszystkie kolory medali, jakie tylko można mieć i jest ich po równo (4x złoto, 4x srebro, 4x brąz). Do tego również należy doliczyć po cztery zwycięstwa w Pucharze Polski oraz również cztery 2. miejsca. Jest także wywalczony w ubiegłym sezonie Superpuchar, po wygranej z zespołem z Gdyni. Drużyna prowadzona przez Karola Kowalewskiego występuje również na europejskich parkietach, grając z powodzeniem w EuroCup czy też w Eurolidze.

W zespole z poprzedniego sezonu pozostały zawodniczki, które w głównej mierze przyczyniły się do zdobycia mistrzostwa Polski. Są to Stephanie Mavunga, Artemis Spanou, Klaudia Gertchen czy też wieloletnia kapitan drużyny – Weronika Gajda. Nowymi twarzami są m.in. znakomita rozgrywająca Yvonne Turner czy też młode nadzieje Reprezentacji Polski w postaci Liliany Banaszak oraz Julii Piestrzyńskiej.

- Na pewno jest to wczesny etap sezonu i wciąż brakuje nam zgrania i wspólnego zrozumienia na parkiecie, dlatego głównie przed tym meczem skupiamy się na sobie. Spodziewamy się ciężkiego spotkania przeciwko gospodarzom, gdyż zbudowali silny zespół z wieloma nowymi twarzami. Jednak tak jak powiedziałem, na dzisiaj patrzymy tylko na siebie i chcemy zagrać najlepsze spotkanie na jakie nas w tym momencie stać – powiedział trener BC Polkowice, Karol Kowalewski.

Mecz o Superpuchar Polski, odbędzie się 1 października o godz. 18:00 w Gdynia Arenie. Wstęp wolny.

Wszystkie zainteresowane media, zapraszamy do składania wniosków akredytacyjnych na Superpuchar Polski przez SYSTEM ACCREDITO. Termin składania wniosków upływa 27 września o godz. 23:59. Po tym terminie nie będzie możliwe, ubieganie się o akredytację.

#SuperPuchar #EnergaBasketLigaKobiet #SuperPucharPolski