,

Wisła Can-Pack - Basket 90: Kluczowa ostatnia kwarta

W meczu 3. kolejki Basket Ligi Kobiet koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały Basket 90 Gdynia 72-60.

,

Najskuteczniejszą zawodniczką Białej Gwiazdy była dziś Ewelina Kobryn - zdobywczyni 27 punktów.

Wisła Can-Pack Kraków - Basket 90 Gdynia 72-60 (17-12, 13-27, 15-16, 27-5)

Wisła Can-Pack: Ewelina Kobryn 27, Meighan Simmons 22, Hind Ben Abdelkader 15, Magdalena Ziętara 5, Ziomara Morrison 2, Małgorzata Misiuk 1, Agnieszka Szott-Hejmej 0, Sandra Ygueravide 0.

Basket 90: Swords 10 (10 zb), Miłoszewska 10, Puss 9, Grigalauskyte 9, Skerovic 8, Podgórna 7, Jakubiuk 7, Rembiszewska 0.

-----

Po meczu powiedzieli:

Jose Hernandez (WISŁA) ⁃ Gdynia zagrała dziś bardzo dobre spotkanie. Mieliśmy problemy ze zbiórkami, ta statystyka wygląda dla nas tragicznie. W drugiej kwarcie nie graliśmy jak drużyna. Miałem wrażenie, że niektóre zawodniczki grają tylko z myślą o sobie. W późniejszej fazie meczu znajdowaliśmy Ewelinę Kobryn i Meighan Simons. Wszystkie zawodniczki zagrały w czwartej kwarcie bardzo dobrze. Wygraliśmy bardzo ważne spotkanie, biorąc też pod uwagę to, że przegrały Polkowice. W tym sezonie ta liga jest szalona. Każda drużyna może wygrać z każdą. Teraz przed nami następne spotkanie i na pewno nie będzie łatwo.

Marek Lebiedziński (GDYNIA): - Gratuluję trenerom Wisły wygranego meczu. Pokazaliśmy się z dobrej strony. Przez trzy kwarty graliśmy bardzo dobrze, co sprawiło, że byliśmy w grze, ale nie wystarczyło nam sił. Staramy się polepszyć naszą grę i myślę, że z każdym meczem będziemy wyglądać lepiej. I zaczniemy wygrywać.

Meighan Simmons (WISŁA): ⁃ Miałyśmy w tym meczu swoje gorsze momenty, ale na szczęście w czwartej kwarcie wróciłyśmy do naszej dobrej gry. Zgadzam się z tym co powiedział trener, niektóre zawodniczki mają określone zadania na parkiecie, a nasze najważniejsze zawodniczki - niezależnie od fazy meczu - są w stanie pociągnąć drużynę do przodu. Musimy wyciągnąć wnioski z tego spotkania, skupić się na tym, żeby cały czas polepszać naszą grę.

Monika Grigalauskytė (GDYNIA): ⁃ Zagrałyśmy bardzo dobre spotkanie. Zaczęliśmy słabo, ale później odzyskałyśmy nasz rytm gry. Wisła zagrała w ostatniej fazie meczu spokojnie. Dobrze rozgrywała swoje akcje. My nie trafiałyśmy z bardzo dobrych pozycji. Mimo wszystko uważam, że jesteśmy na odpowiedniej drodze.