,

PGE MKK - JAS-FBG Zagłębie: Przełamanie siedlczanek

Siedleckie koszykarki wreszcie się przełamały. PGE MKK wygrał 79:64 z JAS-FBG Sosnowiec.

,

SYTUACJA WYJŚCIOWA

PGE MKK przystępował do meczu z 5 porażkami na koncie. Z kolei koszykarki z Sosnowca legitymowały się dorobkiem trzech zwycięstw i dwóch porażek. Swój udział w przyzwoitych wynikach miała Marta Dobrowolska, która w przeszłości reprezentowała barwy MKK. W przypadku siedlczanek kluczową kwestią była sytuacja zdrowotna. Trener Teodor Mollov nie miał do dyspozycji jedynie Moniki Naczk i Aleksandry Parzeńskiej, co było postępem względem poprzednich spotkań.

KLUCZOWY MOMENT

Druga połowa. PGE MKK zwietrzył szansę na zwycięstwo tuż po przerwie. Siedlczanki odskoczyły rywalkom na kilkanaście punktów i pilnowały przewagi. W połowie czwartej kwarty przewaga PGE MKK zmniejszyła się do ośmiu oczek (69:61), jednak czas wybił rywalki z uderzenia, a jednocześnie zaprowadził ład w szeregach gospodyń. Ostatecznie zwycięstwo 79:64 zakończyło passę porażek w sezonie 2016-17.

POWIEDZIELI PO MECZU

Mirosław Orczyk (trener JAS-FBG): Gratuluję drużynie z Siedlec zwycięstwa. Brak komentarza będzie komentarzem do tego spotkania.

Kinga Piędel (JAS-FBG): Gratulujemy zespołowi z Siedlec. Wiedziałyśmy, że to będzie bardzo ciężki mecz. Był jeszcze cięższy niż myślałyśmy. Nie wykorzystaliśmy okazji, które bardziej doświadczony zespół powinien wykorzystać.

Teodor Mollov (trener PGE MKK): Był to bardzo ciężki mecz. Nasza gra w ataku i obronie była falowa. Nasze zwycięstwo pokazało, że zawodniczki, które zebrałyśmy w Siedlcach idą w dobrym kierunku. Chciałbym szybciej to zrealizować i podnieść ich poziom. Niestety to nie jest gaźnik, tu śrubka, tam śrubka i jest uregulowane. Potrzebny nam jest czas. Mam nadzieję, że zespół zrealizuje wszystkie założenia i zagra bardzo ambitnie w Gdyni. Dużo przed nami, wciąż musimy pracować nad psychiką i walecznością.

Paulina Żukowska (PGE MKK): Pokazałyśmy, że potrafimy walczyć. Zrealizowałyśmy cele, które postawił nam trener. Warto stawiać na młode Polki - to potwierdziłyśmy.

PGE MKK Siedlce - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 79:64 (17:14, 17:18, 30:16, 15:16)

PGE MKK: 4. Magdalena Koperwas 19, 10. Magdalena Parysek 17, 6. Katarzyna Trzeciak 13, 16. Paulina Żukowska 12, 14. Karolina Poboży 7, Oksana Mollov 6, 23. Roksana Schmidt 5

JAS-FBG: 32. Nicole Michael 17, 25. Deja Middleton 17, 3. Kinga Piędel 10, 2. Olena Samburska 8, 8. Paulina Rozwadowska 6, 11. Naketia Swanier 4, 21. Paulina Antczak 2, 10. Marta Dobrowolska