,

Energa - Ostrovia: Katarzynki górą

W pierwszym meczu 12. kolejki Basket Ligi Kobiet Energa Toruń pokonała Ostrovię Ostrów Wlkp. 66:48.

,

Torunianki rozpoczęły ten mecz wręcz perfekcyjne. Trzy pierwsze akcje zakończyły się sześcioma punktami. Energa szybko wyszła na prowadzenie 6:0. Jako pierwsze w ekipie z Ostrowa celnie rzuciła Jordan Jones, ale kolejne punkty znowu zdobywały Katarzynki, a konkretnie Kelley Cain (10-2). Do końca kwarty utrzymywała się około dziesięciopunktowa przewaga drużyny z Torunia.

Druga kwarta dostarczyła już kibicom emocji. Po pięciu z rzędu punktach Martyny Cebulskiej, przewaga Energi stopniała do zaledwie dwóch oczek (31-29). Jednak w kolejnych minutach ponownie torunianki wzięły się w garść, przeprowadzając kilka skutecznych akcji. Do przerwy było 43-31.

Po dużej przerwie obie drużyny miały ewidentne problemy ze skutecznością. Osiem punktów torunianek w trzeciej odsłonie i zaledwie cztery punkty Ostrovii w czwartej kwarcie, to liczby, które sporo mówią o przebiegu tego spotkania.

Na problemy w ataku zwrócił uwagę trener Katarzynek. - Brakuje nam dyscypliny w grze ofensywnej - powiedział na pomeczowej konkerencji prasowej Algirdas Paulauskas. - W pojedynkę nie wygrywa się meczów, liczy się gra zespołowa. Musimy nad tym elementem jeszcze popracować.

Słowa te potwierdza Julia Adamowicz. - Naszym największym mankamentem jest gra w ataku - przyznała zawodniczka.

Mecz ostatecznie zakończył się pewną wygraną Katarzynek 66-48.