,

Artego - Pszczółka: Ważna wygrana lublinianek

W meczu 12 kolejki Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz we własnej hali przegrało z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 58:63.

,

Był to ważny mecz, ponieważ obie drużyny w tabeli dzielił jeden punkt na korzyść Lublinianek.

Od pierwszych minut spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. W ekipie gości dobrze grą kierowała Dominika Owczarzak, dzięki czemu przejezdne uzyskały nieznaczną przewagę. Z kolei w szeregach bydgoskich nie do zatrzymania pod koszem była Denesha Stallworth. Amerykańska środkowa Artego była dziś często faulowana przy akcjach rzutowych i bezbłędnie wykorzystywała przy tym rzuty wolne. Wynik pierwszej kwarty na 19:17 dla Artego ustaliła efektownym wejsciem pod kosz w ostatniej sekundzie gry Maurita Reid.

W drugiej odsłonie Artego udało się uzyskać kilku punktową przewagę dzięki znakomitej grze Reid. Lublinianki zdołały jednak doprowadzić do remisu i na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 31:31.

Kluczowy dla losów meczu okazał się początek drugiej połowy, kiedy to bydgoszczanki miały problemy w defensywie i przewaga gości wzrosła do 8 punktów (39:31). Trener Tomasz Herkt szybko reagował na wydarzenia boiskowe co momentami pozwoliło na odrabianie strat, jednak z biegiem czasu niezawodnej w bydgoskim zespole Reid zaczęło brakować sił, co odbiło się na poczynaniach ofensywnych gospodyń. Bezlitośnie wykorzystały to zawodniczki gości zwiększając przewagę i ostatecznie wygrywając w Bydgoszczy 63:58