,

Basket 90 - Wisła Can-Pack: W Gdyni bez niespodzianki

Basket 90 Gdynia nie zdołał powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu i pokonać Wisły Can-Pack Kraków na własnym parkiecie. Mistrzynie Polski, dzięki świetnej grze w drugiej połowie i zatrzymaniu Renee Montgomery, zwyciężyły 67:88.

,

Gdyńscy kibice przed spotkaniem z Wisłą Can-Pack Kraków mogli być pełni optymizmu. Basket 90 miał za sobą bardzo udany turniej Ligi EEWBL, w którym wygrał wszystkie trzy mecze, a Wisła Can-Pack przegrała dwa ostatnie spotkania.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że o zwycięstwo nie będzie jednak łatwo. Wynik otworzyła Dominika Miłoszewska, ale później inicjatywę przejęła Meighan Simmons z Wisły Can-Pack Kraków. Gdyńska obrona długo nie mogła znaleźć odpowiedzi na skuteczną rzucającą, ale czas wzięty przez trenera Marka Lebiedzińskiego uporządkowało defensywę Basketu 90. Pod koniec pierwszej kwarty, za sprawą punktów Carolyn Swords i niezwykle ofensywnej Miłoszewskiej, gospodyniom udało się zmniejszyć stratę do zaledwie jednego punktu. Ostatecznie jednak trójka Sandry Ygueravidę ustaliła wynik tej części spotkania na 20:24.

Druga kwarta nie zmieniła obrazu gry, która wciąż była bardzo wyrównana. Choć Wisła Can-Pack utrzymywała niewielką przewagę, głównie za sprawą Vanessy Gidden, to Basket 90 nie odstawał od rywalek. Świetnie prezentowała się zwłaszcza Jelena Skerović, która nie tylko asystowała, ale również pomagała drużynie w zbiórkach. Ostatnie akcje w tej części meczu również należały do zawodniczek z Gdyni, a po celnych rzutach Miłoszewskiej i Swords na tablicy wyświetlał się wynik 36:42.

Trener Lebiedziński dobrze wykorzystał kwadrans przerwy, bo Basket 90 trzecią kwartę rozpoczął od odrabiania strat. Po kilku udanych akcjach Gdynianek Wisła Can-Pack pokazała jednak, że ma jeszcze duże zapasy sił i po punktach Gidden, Hind Ben Abdelkader i byłej zawodniczki Basketu 90 Olivii Szumełda-Krzyckiej (z domu Tomiałowicz) wyszła na 13 punktów prowadzenia.

Ostatnia kwarta wciąż upływała na świetnej grze Wisły Can-Pack, która konsekwentnie zwiększała przewagę. Wprawdzie Basket 90 walczył, a lepiej niż w pierwszej połowie prezentowała się Renee Montgomery, to nie wystarczyło to do zatrzymania mistrza Polski. Ostatecznie gospodynie przegrały z Wisłą Can-Pack 67:88.

Basket 90 Gdynia – Wisła Can-Pack Kraków 67:88 (20:24, 16:18, 9:17, 22:29)

Basket 90: Carolyn Swords 28, Renee Montgomery 18, Dominika Miłoszewska 12, Jelena Skerović 4, Amelia Rembiszewska 3, Karolina Puss 2, Kamila Podgórna 0, Monika Grigalauskyte 0, Dominika Stefańska, Aneta Kotnis, Karolina Stawińska, Marta Marcinkowska.

Wisła Can-Pack: Sandra Ygueravide 26, Vanessa Gidden 18, Hind Ben Abdelkader 15, Meighan Simmons 12, Olivia Szumełda-Krzycka 5, Ziomara Morrison 5, Agnieszka Szott-Hejmej 3, Magdalena Ziętara 2, Ewelina Kobryń 2, Magdalena Puter.