,

Perfekcyjna pierwsza runda Energi Toruń w BWBL

W swoim ostatnim spotkaniu pierwszej rundy Baltic Women Basketball League koszykarki Energi Toruń pokonały na wyjeździe Suduvę Mariampol aż 104:76. Litewski zespół przez trzy kwarty prowadził wyrównaną walkę z Katarzynkami, ale w końcowej odsłonie torunianki nie zostawiły wątpliwości kto był w tym meczu lepszy.

,

Wtorkowy mecz zaczął się od....falstartu. Tuż przed podrzutem przez parkiet hali w Mariampolu przeszła duża grupa kibiców, która pobrudziła parkiet i po 15 sekundach gry sędziowie zarządzili czyszczenie boiska. Pierwsze trzy kwarty wtorkowego meczu były świetnym, zaciętym widowiskiem dla kibiców. Warto dodać, że w całym spotkaniu było aż 25 zmian prowadzenia a 9 razy na tablicy wyników widniał remis. Jeśli chodzi o zespół gospodyń nie do powstrzymania była Ieva Simkute, która trafiała z półdystansu oraz spod kosza. Katarzynki wypracowały osiem oczek przewagi, ale rywalki błyskawicznie to odrobiły. Po przerwie najpierw zespół z Mariampola wyszedł na najwyższe, pięciopunktowe prowadzenie, natomiast chwile później na tablicy wyników widniało znów 55:59 dla torunianek. Dla zespołu prowadzonego przez Rimvydasa Samulenasa rzuty z dystansu zaczęła trafiać Kateryna Dobrikova. Natomiast w ekipie Katarzynek ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie Darxia Morris i Nicole Michael.

- Na początku spotkania straciliśmy za sprawą trzeciego przewinienia Cain, musieliśmy od tego momentu szukać sposobu aby na nowo poukładać naszą grę. Dopiero w IV kwarcie zagraliśmy tak jak powinniśmy grać. Trochę nie doceniliśmy rywala i źle broniliśmy w pierwszych 20 minutach – podsumował mecz trener Algirdas Paulauskas (Energa).

W czwartej odsłonie Energa Toruń zaczęła grać na poziomie nieosiągalnym dla rywalek. Katarzynki były bardzo skuteczne w ofensywie i całkowicie wyłączyły z gry rywalki. Już sam wynik tej kwarty oddaje obraz gry w trakcie tych dziesięciu minut. Torunianki wygrały ten okres gry aż 39:10 i dzięki temu cały mecz 104:76. Podopieczne Algirdasa Paulauskasa po raz pierwszy w tym sezonie przekroczyły magiczną barierę stu zdobytych punktów.

Suduva Mariampol - Energa Toruń 76:104 (25:26, 23:20, 18:19, 10:39)

Suduva: I.Simkute 29, K.Dobrikova 19, L.Svaryte 14, I.Kazlauskaite 7, N.Skadaite 4, R.Mileskiene 2, G.Markeviciute 0, K.Berenyte 0, G.Tamasauskaite 0.

Energa: D.Morris 24, N.Michael 21, J.McBride 15, W.Gajda 15, K.Cain 14, J.Adamowicz 8, E.Tłumak 7, A.Szczepanik 0, M.Radomska 0.