,

Artego - CCC: Ważny mecz dla bydgoszczanek

W meczu 16 kolejki Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz we własnej hali pokonało CCC Polkowice 72:64

,

Spotkanie budziło duże emocje ze względu na jego stawkę. Obie drużyny potrzebowały zwycięstwa by włączyć się do walki o czołowe lokaty po rundzie zasadniczej.

Mecz lepiej rozpoczęły "pomarańczowe" które po 2 minutach prowadziły 5:0 dzięki trafieniom Magdaleny Leciejewskiej.
W kolejnych minutach mecz się wyrównał i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie większej przewagi punktowej. Artego do zwycięstwa poprowadził duet Bernice Mosby-Denesha Stallworth, które na swoim koncie zapisały połowę punktów drużyny. Z kolei w defensywie znakomicie prezentowała się Maurita Reid, mocno ograniczając poczynania ofensywne liderki zespołu z Polkowic Jamierry Faulkner.

Ważną informacją jest także to że bydgoszczanki zwyciężyły różnicą 8 punktów, dzieki czemu odrobiły straty z pierwszego meczu w Polkowicach (73:66).