Pewne zwycięstwo Artego z Basketem 90

W zaległym spotkaniu 14. kolejki Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz pokonało Basket 90 Gdynia 81:64.

Końcowy wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Gdynianki rozpoczęły bardzo ambitnie i niemal przez całą pierwszą połowę dotrzymywały kroku miejscowym.

Bydgoszczankom dopiero pod koniec drugiej kwarty i trafieniach z dystansu Maurity Reid i Elżbiety Międzik udało się zbudować dziesieciopunktową przewagę (41:31) z którą zeszły na przerwę.

W trzeciej odsłonie przyjezdne odrobiły cześć strat dzięki skutecznej grze Renee Montgomery i Carolyn Swords, jednak zwycięstwo wicemistrzyń Polski nie było nawet przez moment zagrożone. Artego dzięki trzeciej wygranej z rzędu powraca do walki o czołowe lokaty przed play-off.

Najlepszą zawodniczką gospodyń była Denesha Stallworth, która rzuciła 20 punktów. Po 17 dołożyły Elżbieta Międzik i Bernice Mosby. W ekipie z Gdyni wyróżniała się Renee Montgomery z 20 punktami.