,

Artego - Energa: Derby dla Torunia

Po serii czterech zwycięstw, Artego Bydgoszcz odniosło pierwszą w tym roku porażkę, we własnej hali przegrywając z Energą Toruń 71:76.

,

Derby Pomorza i Kujaw zawsze wzbudzają wielkie emocje sportowe i nie inaczej było tym razem. W wypełnionej po brzegi hali Artego Arena kibice przez całe 40 minut mogli podziwiać znakomite widowisko.

Od pierwszych minut Derbów mieliśmy wymianę "kosz za kosz" i żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie przewagi. W szeregach Artego o sile ofensywnej kolejny raz decydowały podkoszowe Bernice Mosby i Dennesha Stallworth, z kolei Energa Toruń raz po raz odpowiadała celnymi rzutami z obwodu Julie McBride, Nicole Michael i Julii Adamowicz.

Zupełnie niewidoczna w tym fragmencie była liderka zespołu z Torunia Darxia Morris, która pierwsze punkty, z linii rzutów wolnych zapisała na swoim koncie po 13 minutach gry.Do przerwy bydgoszczanki przegrywały z Energą 30:33.

W drugiej połowie uaktywniła się Morris, a sporo problemów w szeregach defensywnych Artego siała Kelley Cain. Gospodyniom brakowało skutecznych rozwiązań w ataku, na co po meczu zwracał uwagę trener Tomasz Herkt. Nie najlepszy dzień miała także Maurita Reid (5/17 z gry) i mimo walki do ostatnich minut, oraz dwóch trafień z dystansu w końcówce meczu, Artego musiało uznać dziś wyższość lokalnego rywala.