,

Basket 90 - Cosinus Widzew: Wielki mecz Carolyn Swords

W sobotę 4 marca Basket 90 Gdynia pokonał we własnej hali Cosinus Widzew Łódź 86:72. W meczu rewelacyjnie zaprezentowała się gdyńska środkowa, Carolyn Swords, która zdobyła 28 punktów.

,

Do spotkania w przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego Basket Ligi Kobiet Basket 90 mógł podejść bez presji – niezależnie od wyniku gdynianki były pewne udziału w fazie play-off. W innej sytuacji był zespół z Łodzi, który zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli z zaledwie trzema wygranymi meczami na koncie.

Już pierwsze akcje pokazały, że brak presji sprzyja gdyniankom, które zaprezentowały radosną, miłą dla oka koszykówkę. Inaczej wyglądała gra Widzewa, który wprawdzie pokazał wielkie zaangażowanie, ale i mnóstwo błędów w obronie. Basket 90 jeszcze w pierwszej kwarcie zdołał wyjść na jedenastopunktowe prowadzenie, dzięki czemu trener Marek Lebiedziński szybko mógł wpuścić na parkiet zawodniczki rezerwowe. W zespole z Łodzi ambitnie grała m.in. Julia Drop, dobrze znana z gdyńskich parkietów, ale było to za mało na Basket.

W drugiej kwarcie obraz meczu się nie zmienił. Basket powoli powiększał prowadzenie dzięki drużynowej grze (14 asyst w pierwszej połowie), kontrom po stratach koszykarek z Łodzi, dominacji Carolyn Swords pod koszem i dobrej skuteczności rzutów za trzy punkty. Gdynianki miały problem z zatrzymaniem młodej rzucającej Sylwii Bujniak.

Trzecia kwarta rozpoczynała się wynikiem 45:30 i nic nie zapowiadało, żeby mogła wyglądać inaczej niż dwie poprzednie. Punkty spod kosza wciąż zdobywała rewelacyjna Swords, a z dystansu celnie rzucały Marta Marcinkowska i Monika Grigalauskyte. Po niespełna ośmiu minutach tej części spotkania przewaga gdynianek wynosiła już 25 punktów i było jasne, że w sobotę to Basket 90 będzie się cieszył ze zwycięstwa.

Zawodniczki Widzewa w ostatniej kwarcie wciąż grały z wielkim zaangażowaniem, dzięki czemu udało im się odrobinę zmniejszyć stratę do gdynianek. Pochwalić tu trzeba zwłaszcza Magdalenę Piserę, która sprawiła wiele problemu Jelenie Skerović. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Basketu 90 86:72.

Basket 90 Gdynia – Cosinus Widzew Łódź 86:72 (25:14, 20:16, 24:18, 17:24)

Basket 90: C. Swords 28, J. Skerović 12, M. Grigalauskyte 12, M. Marcinkowska 10, K. Podgórna 9, A. Rembiszewska 6, A. Kotnis 5, D. Miłoszewska 4, K. Stawińska 0, K. Puss.

Cosinus Widzew: M. Pisera 15, J. Drop 13, K. Gertchen 11, S. Bujniak 10, N. Gzinka 7, W. Zapart 7, A. Kudelska 4, M. Ratajczak 3, R. Rogers 2, M. Kruszyńska 0, K. Dzierbicka.