,

Artego - PGE MKK: Dwie różne połowy

Dzisiejszy mecz 21. kolejki Basket Ligi Kobiet z PGE MKK Siedlce zakończony zwycięstwem Artego Bydgoszcz 74:59 dostarczył niespodziewanych emocji.

,

Wynik dzisiejszego spotkania otworzyła Bernice Mosby, przeciwniczki nie pozostały jednak dłużne i cały czas pozostawały krok za nami. Skuteczna obrona oraz świeże siły pozwoliły podopiecznym Teodora Mollova na równą grę pomimo, że zespoły dzieli pół tabeli. Po pierwszej części spotkania nie można było z całą pewnością wytypować zwycięzcy. Artego zmęczone dodatkowym meczem w tym tygodniu "wpuściły" kosz oddany z syreną kończącą kwartę tym samym przegrywając pierwszą odsłonę 17:18.

Druga kwarta wyglądała podobnie, do momentu aż bardzo ambitne i młode zawodniczki z Siedlec zdołały odskoczyć na 9 oczek. Jednak spokój u doświadczenie pozwoliło Artego pewnie i systematycznie odrobić stratę - remisując kwartę i do szatni schodziło z równym wynikiem, czekając jakie wnioski Trener Tomasz Herkt przekaże zawodniczkom na drugą połowę spotkania.

Przerwa przydała się zawodniczkom Artego - nowa strategia, modyfikacja planu pozwoliły w trzeciej kwarcie dać się we znaki siedlczankom. Agresywniejsza obrona i lepiej wyprowadzone pozycje rzutowe sprawiły, że pewne zwycięstwo rysowało się na horyzoncie gospodyń - kończąc tą odsłonę 19:9.

W czwartej kwarcie zawodniczkom z Siedlec opadły skrzydła, bo gospodynie kontrolowały w pełni tą odsłonę. Wiele strat piłki i chaotyczne akcje podniosły trochę emocje spotkania, jednak zwycięstwo było już nie do wydarcia. Powiększając przewagę Artego wygrało z wynikiem 74:59.