,

JAS-FBG Zagłębie - Pszczółka Polski-Cukier: Świetna druga połowa lublinianek

W ostatnim meczu przed własną publicznością „jaski” uległy zespołowi Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. Pomimo bardzo dobrej pierwszej połowy, gospodynie schodziły z parkiety pokonane, a na tablicy widniał wynik 57:78.

,

Nic jednak nie wskazywało, że ostatni mecz na hali przy ulicy Żeromskiego zakończy się tak dotkliwą porażką. Zdobywczynie Pucharu Polski w poprzednim sezonie nie zostały zbyt przyjaźnie przyjęte. Nawet pomimo otwierających wynik punktów T. Madgen zdobytych z rzutów wolnych, gdyż pierwsze pięć minut spotkania rozgrywane było pod dyktando sosnowiczanek, które w tym etapie gry prowadziły nawet 13:5. Przede wszystkim za sprawą „trójek” P. Rozwadowskiej oraz N. Swanier. Po tym zimnym prysznicu zawodniczki z Lublina jednak szybko się otrząsnęły, a po pierwszych 10 minutach schodziły na przerwę przy jedynie jednopunktowej stracie.

Druga część spotkania, która rozpoczęła się od wyniku 15:14, była niesamowicie zacięta i co rusza jedne, to drugie zawodniczki zrywały się do ataku i żadna ze stron nie mogła wyjść na jakąkolwiek większą przewagę. Największa wynosiła 6 punktów, kiedy P. Rozwadowska zdobyła dwa punkty i poprawiła wynik na 25:19. Później znowu przyjezdne złapały wiatr w żagle i nie pozwoliły zawodniczą JAS-a uciec, a pod sam koniec za sprawą K. Dorogobuzowwej wyszły na prowadzenie. Tym razem jeden punkt zapasu miał zespół AZS-u – 31:32.

Od trzeciej kwarty jednak, obraz meczu diametralnie się zmienił. Bardzo złe wejście gospodyń na parkiet, które zaowocowało niesportowym faulem skrzętnie wykorzystały A. Boyd oraz A. Dobrowolska, które do współy wykorzystały niemoc „jasek”, zdobywając 8 punktów w 40 sekund. Ta strata była już zbyt duża dla sosnowiczanek i od tego moment meczu coraz bardziej rosła. Ostatecznie wyniosła 14 punktów, a wynik nikogo z dopingujących gospodynie nie napawał optymizmem - 43:57.

Ostatnia część gry to sukcesywne powiększanie przewagi koszykarek z Lublina, które w drugiej połowie spisywały się nieporównywalnie lepiej, żeby ostatecznie wygrać rezultatem 57:78.

Najlepszymi na boisku były, z 15 punktami dla zespołu z Lublina Dominika Owczarzak oraz Asia Boyd. 12 punktów i 19 zbiórek dołożyła Uju Ugoka. W zespole gospodyń wyróżniała się Naketia Swanier z 20 punktami, siedmioma zbiórkami i czterema asystami.