PGE MKK - CCC: Bez niespodzianki

Podopieczne Teodora Mollova nie sprawiły niespodzianki w starciu z wyżej notowanym CCC Polkowice. Marta Urbaniak i spółka rzuciły w Siedlcach ponad 100 punktów.

,

SYTUACJA WYJŚCIOWA

PGE MKK był pewny zakończenia sezonu na 10 pozycji. Niepewne swego były za to koszykarki z Polkowic. CCC w razie zwycięstwa mógł sobie zapewnić 5 lokatę na finiszu rundy zasadniczej.

KLUCZOWY MOMENT

Nastąpił on dosyć niespodziewanie. W drugiej kwarcie po dwóch trójkach Roksany Schmidt wydawało się, że PGE MKK będzie w stanie jeszcze przed przerwą dogonić CCC. Nic bardziej mylnego. Siedlczanki zawiesiły się przy stanie 35:43, a podopieczne Maroša Kovačika regularnie przebijały się przez mało szczelną defensywę gospodyń. Do przerwy PGE MKK przegrał 35:57, a cały mecz 66:103.

PLANY PGE MKK

Siedlczanki zajęły 10 miejsce i nie awansowały do fazy play-off. PGE MKK będzie trenował do czerwca.

PGE MKK Siedlce - CCC Polkowice 66:103 (25:28, 10:29, 10:21, 21:25)

PGE MKK: 6. Katarzyna Trzeciak 14, 9. Oksana Mollov 13, 10. Magdalena Parysek 10, 23. Roksana Schmidt 10, 14. Karolina Poboży 9, 13. Aleksandra Wajler 8, 16. Paulina Żukowska, 7. Monika Naczk, 12. Aleksandra Parzeńska

CCC: 21. Jamierra Faulkner 32, 4. Walerija Musina 19, Marija Režan 12, 14. Magdalena Leciejewska 8 (10 zbiórek), 13. Weronika Gajda 6, 25. Marta Urbaniak 5, 23. Magdalena Idziorek 2, 44. Raisa Musina 2, 6. Angelika Stankiewicz 2

---

Po meczu powiedzieli:

Maroš Kovačik (trener CCC Polkowice): Na wstępie chciałbym podziękować swoim zawodniczkom za całą rundę zasadniczą. Od początku było widać, że mamy ciężkie nogi, a było to spowodowane ciężkimi treningami. Mieliśmy problemy w pierwszej kwarcie, ponieważ zaczęliśmy niższą piątką. PGE MKK dobrze sobie radził pod koszem, a szczególnie Oksana Mollov. Później uporaliśmy się z kłopotami i nasza gra wyglądała dużolepiej.

Marta Urbaniak (CCC Polkowice): W pierwszej kwarcie zagrałyśmy słabo w obronie. W kolejnej odsłonie meczu nasza gra w defensywie uległa poprawie i od razu wpłynęło na wynik. Druga połowa ogólnie była niezła w naszym wykonaniu, choć miałyśmy słabsze momenty. Myślę, że możemy być zadowolone po tym meczu. Dziękuję swoim koleżankom za walkę i za pracę włożoną w to spotkanie.

Teodor Mollov (trener PGE MKK Siedlce): Nasza pierwsza piątka jest w stanie rywalizować z każdym przeciwnikiem w tej lidze. W momencie rotacji nasz silnik przestaje jednak właściwie pracować. Jestem bardzo niezadowolony z powodu naszej gry w obronie. 103 punkty to jest tragedia. Sezon się kończy. Dla nas nie. Kończą się jedynie mecze oficjalne. Do końca czerwca musimy pracować i pomyśleć nad roszadami w składzie. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli to w przyszłym sezonie będziemy mieli lepszy skład. Wierzę, że PGE będzie dalej z nami. Wiem na 100 procent, które zawodniczki mają zostać, a z którymimusimy się pożegnać.

Katarzyna Trzeciak (PGE MKK Siedlce): Gratuluję zwycięstwa drużynie przeciwnej. Chciałyśmy dobrze zakończyć sezon, pokazać charakter i walkę. Pierwsza kwarta potwierdziła, że realizując założenia taktyczne jesteśmy w stanie rywalizować z każdym. Jeżeli jednak każdy gra swoje, ubzdura sobie w głowie coś innego to niestety, gra nam nie wychodzi, popełniamy straty. CCC miał przewagę wzrostową, a w drugiej połowie oddał bardzo wiele celnych rzutów z półdystansu. Szkoda, że sezon się kończy. Dziękujemy wszystkich kibicom za wsparcie w trakcie sezonu.