Drużyny BLK
1KS Ślęza Wrocław Artego Bydgoszcz Basket 90 Gdynia CCC Polkowice Enea AZS Poznań Energa Toruń InvestInTheWest AZS AJP Gorzów KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec PGE MKK Siedlce Pszczółka Polski-Cukier AZS Lublin TS Ostrovia Ostrów Wlkp. Widzew Łódź Wisła CanPack Kraków
CCC Polkowice
Pszczółka Polski-Cukier AZS Lublin
TV | 2017-09-21 18:30
70
76
Internet -
Widzew Łódź
Artego Bydgoszcz
2017-09-22 17:00
51
87
Basket 90 Gdynia
Enea AZS Poznań
2017-09-23 18:00
--
--
TS Ostrovia Ostrów Wlkp.
InvestInTheWest AZS AJP Gorzów
2017-09-23 18:00
--
--
Energa Toruń
KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
2017-09-23 18:00
--
--
PGE MKK Siedlce
Wisła CanPack Kraków
2017-09-24 17:00
--
--

System i terminarz Basket Ligi Kobiet

2017-08-14 20:25

news

Wydział Rozgrywek Departamentu Sportu PZKosz podaje system i terminarz rozgrywek Basket Ligi Kobiet w sezonie 2017/2018.

PEŁNA TREŚĆ KOMUNIKATU

W rozgrywkach biorą udział:

1KS Ślęza Wrocław SA – 1KS Ślęza Wrocław
TS Wisła (Kraków) – Wisła CanPack Kraków
MKS Polkowice – CCC Polkowice
KS Basket 25 (Bydgoszcz) – Artego Bydgoszcz
MMKS Katarzynki (Toruń) – Energa Toruń
KS AZS PWSZ (Gorzów Wielkopolski) – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski
KU AZS UMCS (Lublin) – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
Basketball Investments SSA (Gdynia) – Basket 90 Gdynia
KS JAS-FBG (Sosnowiec) – KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec
MKK Siedlce – PGE MKK Siedlce
MUKS Widzew (Łódź) – Cosinus Widzew Łódź
TS Ostrovia (Ostrów Wielkopolski) – TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski
OŚ AZS w Poznaniu – Enea AZS Poznań

System rozgrywek

W rozgrywkach bierze udział 13 drużyn. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-13, zakończą rywalizację w sezonie.

ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – ćwierćfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy zagrają w II rundzie o miejsca 1-4. Pokonani kończą rywalizację w sezonie i są
sklasyfikowani na miejscach 5-8 w kolejności miejsc zajętych w Etapie 1.
II runda – półfinał - do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 – 3/6
zwycięzcy zagrają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce

III runda – finał - do trzech zwycięstw (2-2-1)
grają zwycięzcy półfinałów
Drużyna zwycięska uzyskuje tytuł Mistrza Polski
III runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają pokonani w półfinałach

Terminarz I kolejki (23 września)

ŚLĘZA – [PAUZA]
2 PGE MKK – WISŁA CANPACK
3 COSINUS WIDZEW – ARTEGO
4 ENERGA – JAS-FBG ZAGŁĘBIE
5 OSTROVIA – INVESTINTHEWEST AZS AJP
6 CCC – PSZCZÓŁKA AZS UMCS
7 BASKET 90 – ENEA AZS

Basket Liga Kobiet
na Facebooku
Basket Liga Kobiet
na Twitterze
Basket Liga Kobiet przez rss

NEWSLETTER Polskiej Koszykówki

Poznaj cotygodniowy newsletter polskiej koszykówki. W sezonie zapowiedzi meczów, plany transmisji, najważniejsze wydarzenia i informacje z parkietów Basket Ligi Kobiet.

Partnerzy Basket Ligi Kobiet

Suzuki Spalding Sklep Koszykarza
Festina KoszykowkaKobiet.pl