,

Basket 90 - Enea AZS: Gospodynie bez problemów

Basket 90 Gdynia pokonał Enea AZS Poznań 82:58 w 1. kolejce Basket Ligi Kobiet.

,

Koszykarski sezon 2017/2018 w Gdyni otworzył prezes Polskiego Związku Żeglarskiego – Tomasz Chamera oraz Prezes Basketball Investments S.A. – Bogusław Witkowski. Pierwsze punkty w nowych rozgrywkach należały do centra Basketu 90 – Kristine Viotli. Po 4. minutach lepszej gry gospodyń trener Krzysztof Dobrowolski musiał poprosić o przerwę na żądanie. Poznaniankom udało się zniwelować stratę do 3 punktów, ale wtedy parkiet z powodu kontuzji musiała opuścić Jazmine Davis. Ostatecznie zawodniczki w białych strojach po 10 minutach prowadziły 20:14.

2. kwartę efektownie zaczęły gospodynie. Najpierw pięknym blokiem popisała się Amerykanka Kahleah Copper, a w następnych 4 akcjach gdynianki skutecznie zagrały w ataku i o kolejny czas musiał prosić trener AZS-u. Pomimo lepszego momentu gry przyjezdnych, to Basket w dalszym ciągu przeważał po obu stronach boiska i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:31.
Po 6 minutach trzeciej kwarty przewaga gospodyń sięgneła juz 24 punktów, a najskuteczniejsza w tym okresie była Copper, która rzuciła 12 punktów, a 24 w całym spotkaniu.

Pod koniec 4. kwarty trener Gundars Vetra wystawił na parkiet drugą piątkę, a Basket nadal kontrolował przebieg spotkania i ostatecznie w meczu inaugurującym sezon 2017/2018 pokonał beniaminka ligi 82:58.