,

PGE MKK - Basket 90: Przełamanie gdynianek

PGE MKK Siedlce przegrał po meczu pełnym walki i zwrotów akcji z Basketem Gdynia 77:85.

,

Początek meczu nie ułożył się po myśli siedlczanek. Spotkanie na dobre się nie zaczęło, a PGE MKK już przegrywał 0:5. Koszykarki Teodora Mollova zdołały wrócić na właściwe tory i osiągnęły prowadzenie 9:5. Walka w dalszej części pierwszej kwarty toczyła się w rytmie cios za cios. Tuż przed upływem 10 minut na tablicy wyników widniał remis 19:19. Końcówka należała jednak do gdynianek, a konkretnie doświadczonej Jeleny Škerović, która trafiła za trzy punkty równo z syreną. PGE MKK wziął się w garść po poważnej rozmowie z trenerem. Koncert Oksany Mołłow (15 punktów w pierwszej połowie) pomógł w punktowaniu Basketu. W najlepszym momencie siedlczanki wygrywały 38:32, ale na przerwę w ciut lepszych humorach schodziły gdynianki (44:42).

Basket wyszedł na drugą połowę w bojowych nastrojach. Gdynianki dosyć szybko wypracowały sobie bezpieczną przewagę, którą starały się kontrolować. W najgorszym momencie było 70:55 dla koszykarek z Trójmiasta. PGE MKK dążył do zniwelowania strat. Pomogły w tym liczne rzuty osobiste, które były efektem agresywnej gry przyjezdnych. W czwartej kwarcie limit fauli przekroczyły Anna Makurat i Kristine Vitola. To nie przeszkodziło Basketowi w dowiezieniu 8-punktowej przewagi do końca. PGE MKK przegrał 77:85.

----

Powiedzieli po meczu:

Gundars Vetra (trener Basketu): Przystąpiliśmy do tego meczu po czterech porażkach rzędu, dwóch na polskich parkietach i dwóch w europejskich pucharach. To była dla nas bardzo ważne, żeby zagrać dobrze w Siedlcach. I to osiągnęliśmy.

Victoria Jankoska (Basket): Cieszę się ze zwycięstwa. Przystąpiliśmy do meczu z określonym planem i go realizowaliśmy. W kluczowym momencie uszczelniłyśmy obronę, a przy tym nie zabrakło nam skuteczności w ofensywie. Mamy jeszcze nad czym pracować, ale w tym momencie liczy się zwycięstwo.

Teodor Mollov (trener PGE MKK): To był dobry mecz jak na polskie warunki. Jestem zadowolony z poziomu gry, ale nie z wyniku. Odwrotnie niż po spotkaniu z Widzewem. Przegraliśmy przez to, że nie udało nam się przypilnować siódmego metra. Trójki przeciwnika były zabójcze dla nas. Poza tym rywalkom z Gdyni nie można odmówić klasy. Każda z nich byłaby podstawową zawodniczką u nas. W koszykówce klasa zawsze daje wynik.

Agata Stępień (PGE MKK): Wiedziałyśmy, że to będzie ciężki mecz i tak było. W pierwszej połowie walczyłyśmy jak równy z równym. Źle zaczęłyśmy trzecią kwartę. Próbowałyśmy odrobić stratę, ale nie zdołałyśmy tego dokonać.