,

JAS-FBG Zagłębie - Artego: Bydgoszczanki nadal wygrywają

Bezbłędne w tym sezonie Artego Bydgoszczy wywozi z Sosnowca cenne zwycięstwo. O tyle ważne, że pozwalające wrócić na właściwe tory po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji.

,

Jednak nie było to zwycięstwo łatwe, a sosnowiczanki w pierwszej kwarcie postawiły rewelacyjnym w tym sezonie – przyjezdnym – bardzo ciężki warunki. Na tyle, że naprawdę liczna grupa kibiców, która przyszła na dzisiejsze spotkanie mogła w pierwszej połowie zachodzić w głowę, jak te dwie drużyny dzieli w tabeli ligowej aż 9 pozycji.

Tym bardziej kiedy po pierwszych 5 minutach na tablicy wyników widniał rezultat – 11:4 dla gospodyń. Dziesiąta drużyna Basket Ligi imponowała skutecznością, walką i pewnym wykorzystywaniem potknięć rywalek. Ostatecznie pod wodzą świetnie dysponowanej dzisiaj Parks, na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku – 24:20.

Druga kwarta również nie zwiastowała dominacji gości. Pomimo tego, że podopieczne trenera Tomasza Herkta wyraźnie się otrząsnęły po pierwszym szoku, to sosnowiczanki nie pozostawały im dłużne. Na trafienia świetnej dzisiaj J. O'neill cały czas odpowiadała R. Parks. Jednakże wraz z końcem tej części gry i drugiej połowy, dominowała już tylko ta pierwsza. Zegar zarządził przerwę przy stanie 34:36.

Po 15 minutach gra koszykarek JAS-a całkowicie się posypała, a liczne błędy z zimną krwią wykorzystywały zawodniczki lidera Basket Ligi Kobiet. Wygrywając trzecią kwartę 7 punktami oraz czwartą jedenastoma.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 60:80, a Jennifer O’Neill z 23 punktami i 5 asystami była najlepszą zawodniczką gości. W ekipie gospodyń liderowała Robyn Parks z 25 punktami.