,

Basket 90 - Widzew: Gdynianki bez problemów

Basket 90 Gdynia pokonał Widzew Łódź  97:62 w ramach 9. kolejki Basket Ligi Kobiet.

,

Do składu Basketu powróciła Kahleah Copper, która pauzowała przez ostatnie trzy spotkania z powodu kontuzji kolana. W początkowych minutach żaden z zespołów nie potrafił zbudować sobie większej przewagi. Ta sztuka udała się dopiero po 6 minutach gry gospodyniom kiedy zaliczyły serię 12 punktów i wyszły na prowadzenie 16:7. Łodzianki nie były w stanie powstrzymać rozpędzających się zawodniczek Basketu, wśród których szczególnie wyróżniała się Anna Makurat, która trzykrotnie trafiła za 3 w pierwszej kwarcie. Na przerwę drużyny schodziły przy stanie 28:21.

Kolejne minuty to dominacja Basketu i powiększanie przewagi nad rywalkami. Cały zespół spisywał się wyśmienicie, a Kahleah Copper, jak już wielokrotnie w tym sezonie, była jego liderką z dorobkiem 11 punktów oraz 6 zbiórek. Na długą przerwę gdynianki schodziły prowadząc 51:34. Swój debiut oraz pierwsze punkty w tym sezonie zaliczyła również Jowita Ossowska.

Druga połowa również przebiegała pod dyktando gospodyń. Sukcesywnie powiększały swoją przewagę, a trener Gundars Vetra mógł rotować składem i pozwolił grać swoim wszystkim zawodniczkom w składzie. Ostatecznie Basket 90 Gdynia pokonał Widzew Łódź 97:62.

Na konferencji prasowej pojawiła się również przewodnicząca Rady Miasta – Joanna Zielińska i przekazała, że menedżer Basketu 90 Gdynia – Agnieszka Bibrzycka została wybrana do Rady Sportu Gdyni.