,

CCC - InvestInTheWest: Gorzowianki zaskoczyły w Polkowicach

Akademiczki z Gorzowa Wielkopolskiego wykorzystały wszystkie swoje atuty i pokonały dziś CCC Polkowice 91:83. O wygranej zdecydowała zbyt duża ilość błędów popełnionych przez gospodynie oraz doskonała gra Pauliny Misiek, która zdobyła 28 punktów.

,

Przed rozpoczęciem dzisiejszego meczu niemal w ciemno można było obstawiać, że pojedynek będzie zacięty i dostarczy kibicom wielu emocji. Gorzowianki to drużyna znana z tego, że zawsze walczy o każdy centymetr parkietu, a rywalizacja z polkowiczankami motywuje je dodatkowo. Dziś od samego początku na parkiecie było gorąco. Zażarte boje pod koszem, agresywna defensywa i indywidualne pojedynki. Mecz był toczony w szybkim tempie i mógł się podobać kibicom. W pierwszej kwarcie kilka razy był remis, ale przez większą część nieznacznie lepsze były podopieczne trenera Dikeoulakosa, które prowadziły dwoma-trzema oczkami. Tak było niemal do samego końca pierwszej kwarty. Kilkadziesiąt sekund przed końcem Paulina Misiek trafiając do kosza gospodyń dała pierwsze prowadzenie swojej drużynie. Jednak dwie sekundy przed końcową syreną trafiła Magdalena Leciejewska i po dziesięciu minutach był remis 25:25. W drugiej kwarcie pierwsze pięć punktów z rzędu zdobyła Miah Spencer i gorzowianki wyszły na prowadzenie (25:30). Potem swoje dwa oczka zdobyła Julija Rytsikova, a chwilę później swoje dołożyła także Annamaria Prezejl i zrobiło się 25:34. Taki obrót spraw zmusił trenera Dikeoulakosa do wzięcia przerwy na żądanie. Poskutkowało, bo po wznowieniu gry po raz pierwszy w drugiej kwarcie dziewczyny z Polkowic trafiły do kosza rywalek. Dokonała tego Weronika Gajda. Niestety na krótko, bo zaczęła się uwidaczniać wyraźna przewaga drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Maciejewskiego w zbiórkach. Pod koszami gorzowianki rządziły i to przekładało się na wynik. Na domiar złego polkowiczanki miały spore problemy na rozegraniu. Efekt był taki, że po 15 minutach gospodynie traciły do akademiczek 11 punktów (27:38). Potem było jeszcze gorzej, bo w końcówce pierwszej połowy przewaga gorzowianek wynosiła już 19 punktów. Całe szczęście sekundę przed syreną kończącą pierwsze 20 minut meczu trójkę odpaliła Elina Dikeoulakou i dziewczyny z Polkowic schodziły do szatni przy stracie 16 punktów.

Drugą połowę otworzyła celnym rzutem Artemis Spanou. Potem jednak, przy stanie 44:56 sędziowie odgwizdali przewinienie techniczne trenerowi CCC. Na linii rzutów osobistych stanęła Carolyn Swords i trafiła dwukrotnie, a potem Aleksandra Pawlak skończyła punktami akcję swojej drużyny i zrobiło się 44:60. Od tego momentu polkowiczanki zaczęły lepiej bronić i w ciągu niespełna dwóch minut zmniejszyły straty do ośmiu punktów. Dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty zza linii 675 cm trafiła Dikeoulakou i przewaga gorzowianek stopniała do pięciu oczek, a niespełna 30 sekund później Dikeoulakou zadała gorzowiankom kolejny cios, ponownie trafiają za trzy. 95 sekund przed końcem trzeciej kwarty dziewczyny z Polkowic przegrywały zaledwie dwoma punktami (65:67), gdy Temi Fagbenle trafiła z półdystansu był remis po 67. Ostatnie punkty w trzeciej ćwiartce zdobyła Rytsikova i przyjezdne prowadziły dwoma punktami. Taki wynik oznaczał apogeum emocji w ostatniej odsłonie dzisiejszej batalii.

Ta rozpoczęła się od akcji „2+1” Szajtauer i szybko wziętego czasu przez trenera Dikeoulakosa. Gdy Fagbenle trafiła za dwa było 72:74. Sześć minut przed końcem było 75:79, ale po kontrataku polkowicki kosz przedziurawiła Swords. Nieco ponad trzy minuty przed końcem dwoma trójkami poczęstowała zespół CCC Paulina Misiek i gorzowianki objęły 11-punktowe prowadzenie. Do samego końca dziewczyny z Polkowic grały chaotycznie, co było woda na młyn gorzowianek. Ostatecznie polkowiczanki przegrały 83:91.

CCC Polkowice – InvestInThe West AZS AJP Gorzów Wielkopolski 83:91 (25:25, 11:27, 31:17, 16:22)

CCC: Dikeoulakou 19, Fagbenle 14, Gajda 14, Clark 13, Spanou 9, Sandrić 8, Leciejewska 5, Stankiewicz 1.

AZS: Misiek 28, Spencer 18, Prezelj 14, Swords 9,Rytsikova 7, Pawlak 7, Szajtauer 5, Stelmach 3.

----

Po meczu powiedzieli:

Dariusz Maciejewski – trener InvestInThe West AZS AJP Gorzów Wielkopolski

- Zagraliśmy dziś agresywną koszykówkę w obronie i ataku. Mieliśmy kryzys w trzeciej kwarcie, ale potrafiliśmy się podnieść. Czwarta kwarta w naszym wykonaniu była wręcz koncertowa, rozgrywaliśmy przemyślane akcje, walczyliśmy do samego końca. To jest sedno koszykówki. Widowisko było fajne dla kibiców. Przełamaliśmy taką sytuację, że trudno nam się wygrywa w obcych halach. Tu nie wygraliśmy od sześciu-siedmiu sezonów. To daje nam miejsce w play-off. Cały czas musimy się rozwijać i poprawiać błędy by być coraz lepszym zespołem.

Paulina Misiek - InwestInThe West AZS AJP Gorzów Wielkopolski

- Bardzo cieszę się, że wygrałyśmy. Gdzieś tam w głowach jest jeszcze nasza rywalizacja z ubiegłego sezonu. Cieszy mnie, że potrafiłyśmy się podnieść po trzeciej kwarcie. Każda, która weszła dała z siebie tyle ile mogła. W końcu zaczęłyśmy grać agresywnie. Byłyśmy zespołem. To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Liczę, że w kolejnych będzie podobnie.

George Dikeoulakos – trener CCC Polkowice

- Jestem rozczarowany naszą postawą w dzisiejszym meczu. Popełniliśmy zbyt dużo błędów, nie byliśmy dostatecznie agresywnym zespołem. Za pierwszą połowę jest mi osobiście wstyd. Nie można grać w ten sposób. Mieliśmy serie kilku zwycięstw w polskiej lidze, ale to się dziś skończyło. Musimy wyciagnąć wnioski i skupić się na przygotowaniach do kolejnych meczów.

Elina Dikeoulakou - CCC Polkowice

- Gratuluję drużynie z Gorzowa. Co mogę powiedzieć, przy takiej ilości błędów trudno myśleć o wygraniu meczu. Musimy skupić się na poprawie naszej gry i kolejnych meczach. Takie jak ten dzisiejszy nie powinny nam się przydarzać.