,

JAS-FBG Zagłębie - CCC: Świetna druga połowa polkowiczanek

Pierwsze spotkanie pod wodzą nowego szkoleniowca – Leszka Marca miało dwa oblicza. Z jednej strony świetna pierwsza połowa, która pozwoliła sosnowiczankom na walkę jak równy z równym z wyżej notowanym przeciwniczkami. Z drugiej totalna dominacja przyjezdnych po przerwie.

,

Pierwsza kwarta, która zakończyła się 8 punktowym prowadzeniem zespołu CCC nie zwiastowała większych emocji w tym meczu. Jednak po pierwszej przerwie sosnowiczanki ewidentnie zmotywowane ze sportową złością rzuciły się na przyjezdne i za sprawą przede wszystkim, najlepszej dzisiaj w zespole gospodarzy - Robyn Parks zaczęły odrabiać straty i po połowie meczu na tablicy wyników było już tylko 37:38.

Po tym, w kolejnych częściach gry jaski już nie były tak skuteczne, a przewaga gości rosła z minuty na minutę. Alysha Clark, Artemis Spanou i Temitope Fagbenle okazały się dzisiaj katami gospodarzy i razem zdobyły 44 punkty.
Mecz zakończy się wynikiem 65 : 94.

Alysha Clark była najlepszą zawodniczką gości - zdobyła 17 punktów i 9 zbiórek. Robyn Parks zanotowała 18 punktów i 3 zbiórki dla gospodyń.