,

Artego - Pszczółka: Świetny mecz bydgoszczanek

W 20 kolejce Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz we własnej hali pokonało Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 86:55

,

Wynik otworzyła Feyonda Fitzgerald. "Pszczółki" od pierwszych minut zagrały bardzo twardą obroną co utrudniało Artego zdobywanie punktów. Prowadzenie 8:4 bydgoszczanki objęły dzięki skutecznym akcją podkoszowym Denneshy Stallworth i Dragany Stankovic. Wyrównana rywalizacja trwała do połowy kwarty i wyniku 14:14. Od tego momentu gospodynie zanotowały serię 14 punktów z rzędu nie pozwalając gościom na celne trafienie i na pierwszą przerwę zeszły z wynikiem 28:14.

W drugiej odsłonie Artego konsekwentnie powiększało swoją przewagę. Mimo że bydgoszczanki przystąpiły do meczu w zaledwie 8-osobowym składzie (cześć zawodniczek rozgrywało w Poznaniu mecz U22), to nawet na moment nie zwalniały tempa i do przerwy prowadziły 46:25.

Po przerwie lublinianki zdecydowanie lepiej radziły sobie pod atakowanym koszem odrabiając dużą część strat. Przewaga Artego zmalała do zaledwie 8 punktów (55:47), jednak ostatnie słowo ponownie należało do drużyny Tomasza Herkta która zdobyła kolejne 8 punktów z rzędu i przed decydującą kwartą prowadziła 63:47. W ostatnich minutach meczu Artego jeszcze powiekszyło przewagę odnosząc zdecydowane zwycięstwo.