,

Basket 90 - PGE MKK: Ofensywny mecz dla gospodyń

Basket 90 Gdynia pokonał PGE MKK Siedlce 104:88 w sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi Kobiet.

,

W pierwszych minutach spotkania oba zespoły toczyły walkę punkt w punkt. Przełamanie nastąpiło po 4 minutach gry, gdy najpierw za 3 trafiła Skerović, a później spod kosza wykończyła Vitola i Basket prowadził 13:8. Kolejne minuty to ponownie równa walka obu ekip, ale w końcówce to gospodynie zaliczyły więcej skutecznych akcji i na pierwszą przerwę schodziły prowadząc 28:20

Początek drugiej kwarty to znów lepszy okres gry zawodniczek w białych strojach. Po 5 minutach osiągnęły 14 punktową przewagę. Gdy za 3 ponownie trafiła Skerović, a jej zespół prowadził już 18 punktami, straty zaczęły odrabiać zawodniczki z Siedlc. Po 3 skutecznych akcjach zniwelowały ją do 11 oczek, ale kolejną trójką popisała się kapitan zespołu - Jelena Skerović i Basket kontrolował ostatnie minuty pierwszej połowy.

Drugą część spotkania rozpoczęła Victoria Jankoska od przechwytu i łatwych punktów z kontrataku. Siedlczanki nadal próbowały zmniejszać straty ale na każde ich punkty odpowiadały niezwykle skuteczne tego dnia gospodynie. Tego dnia nic nie mogło ich zwycięstwu dlatego zespół mógł spokojnie kontrolować przebieg meczu do ostatnich minut.