,

JAS-FBG Zagłębie - Wisła CanPack: Niespodzianka w Sosnowcu!

Przedostatni mecz zawodniczek JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec przed własną publicznością w Energa Basket Lidze Kobiet zakończył się niespodziewanym zwycięstwem ze zdecydowanymi faworytkami – Wisłą CanPack Kraków.

,

Niesamowicie zmotywowane sosnowiczanki wyszły na to spotkanie z prostym celem – zwycięstwem, co udowodniły prowadząc po siedmiu minutach już rezultatem 20:6. Przede wszystkim za sprawą M. Starej oraz R. Parks. Poza nimi świetnie asystowała przez cały mecz Naketia Swanier, która zaliczyła 13 asyst i z 21 punktami w największym stopniu przyczyniła się do zwycięstwa gospodyń.
Kolejne kwarty to sukcesywne powiększanie przewagi jasek, która po pierwszej połowie wynosiła 13 punktów.

Ostatecznie zawodniczki JAS-FBG Zagłębie sosnowiec przegrały jedynie w ostatniej kwarcie różnicą jednego punktu, co nie zmieniło tego, że ostatecznie wygrały to spotkanie 78:59.