,

Basket 90 - Energa: Torunianki siódmy raz z rzędu!

Energa Toruń pokonała w sobotę Basket 90 Gdynia 89:83. To siódme z rzędu zwycięstwo torunianek w Energa Basket Lidze Kobiet.

,

Mecz wprawdzie rozpoczął się punktami A. Hornbuckle lecz kolejna seria punktów należała do gdynianek, które pewnie wyszły na prowadzenie 6:2 . I to właśnie gospodynie od początku nadawały tempa grze, kilka minut później prowadząc już 17:11. Swoją przewagę skutecznie utrzymały do końca pierwszej kwarty wygrywając ją 24:15.

Ekipa z Torunia w drugiej kwarcie rozpoczęła trochę mocniej zdobywając 4 punkty pod rząd. Wtedy to jednak V. Jankoska rzuciła 5 oczek z rzędu ustanawiając wynik 29:19. Gdynianki cały czas utrzymywały wysoką skuteczność i kontrolowały wynik . Sygnał do odrabiania strat skuteczną akcją za trzy dała L. Mansfield. Jednak to nie wystarczyło bo w połowie drugiej kwarty gospodynie nadal prowadziły 31:24. Rzut za trzy J. Skerovic na niespełna minutę do końca drugiej kwarty powiększył tylko przewagę do 45:33. Wynik końcowy pierwszej połowy (47:37) celnym rzutem z dystansu ustanowiła S. Aleksandavicius.

Trzecia kwarta rozpoczęła się wykorzystanym rzutem za dwa K. Cain, który to zmobilizował do gry torunianki. Po trzech minutach gry zniwelowały swoją stratę raptem do jednego oczka (54:53). Wtedy to A. Makurat popisała się rzutem za trzy. Był to początek serii punktów tym razem dla gdynianek, które swoją skuteczną grą ponownie objęły prowadzenie 10 punktami. Końcówka trzeciej kwarty należała do zespołu z Torunia, mino to, to gospodynie schodziły na przerwę prowadząc 69:65

W ostatniej odsłonie bardziej skupione na boisko wyszły torunianki i po chwili to one objęły prowadzenie (70:69). Od tej pory mecz nabrał innego wymiaru i gra stała się bardziej wyrównana. Jednak w samej końcówce meczu to zespół przyjezdnych pokazał się z lepszej strony i zwyciężył 89:83.