,

JAS-FBG Zagłębie - PGE MKK: Sosnowiczanki silne u siebie

Ostatni mecz przed swoją publicznością w tym sezonie okazał się dla sosnowiczanek tak samo udany jak zeszłotygodniowe spotkanie z Wisłą CanPack. Gospodynie wygrały na własnym terenie i przypieczętowały swoje utrzymanie w Energa Basket Lidze Kobiet. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 74:65.

,

Dla koszykarek z Siedlec był to jeden z najważniejszym meczów w kontekście utrzymania, co było widać od samego początku meczu. Przyjezdne wyszły na to spotkanie niesamowicie zmotywowane i pierwsza kwarta skończyła się ich jednopunktowym zwycięstwem.

Druga część spotkania również była niesamowicie wyrównana, wymiana kosz za kosz skończyła się ostatecznie rezultatem 31:34.

W trzeciej kwarcie kluczowy okazał się rzut za trzy punkty R. Parks przy stanie 43:44, wtedy sosnowiczanki wyszły na prowadzenie, którego do końca meczu już nie oddały.

Sukcesywnie powiększając przewagę jaski ostatecznie wygrały to spotkanie 74:65 i zapewniły sobie utrzymanie oraz szansę na zajęcie 9. miejsca w lidze w przypadku zwycięstwa w ostatnim meczu przeciwko drużynie Widzewa Łódź.

Najlepsza w drużynie gospodarzy była Robyn Parks, która zdobyła 20 punktów, z kolei w zespole gości Magdalena Parysek-Bochniak z siedemnastoma.