,

Basket 90 - CCC: Polkowiczanki nie do zatrzymania

CCC Polkowice pokonało Basket 90 Gdynia 96:67 w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi Kobiet.

,

Pierwsze dwa celne rzuty z gry zaliczyły przyjezdne, jednak bardzo szybko dwukrotnie z półdystansu odpowiedziała im Aleksandravicius. Zawodniczki z Polkowic nie zwalniały tempa, jednak gospodynie grały równie skutecznie i żaden z zespołów nie mógł osiągnąć większej przewagi. Taki stan trwał do 6 minuty, kiedy to zawodniczki w ciemnych strojach zdobyły 5 punktów z rzędu i prowadziły 15:9. O czas poprosił trener Gundars Vetra jednak CCC w dalszym ciągu przeważało i po pierwszej kwarcie Basket przegrywał 15:24

Kolejne minuty to znów lepsza gra przyjezdnych. Najpierw za 3 trafiła Karolina Puss, a w następnie punktowały Gajda oraz Fagbenle i polkowiczanki prowadziły już 16 oczkami. Gdynianki starały się zniwelować stratę do rywalek ,jednak nie mogły znaleźć recepty na ich niezwykle skuteczny atak i schodziły na przerwę przegrywając 34:52.

Druga połowa przebiegała pod dyktando zwodniczek z Polkowic i pomimo walki Basket nie był w stanie dorównać świetnie tego dnia dysponowanym przeciwniczkom.