Wcześniej podaliśmy wyniki głosowania na najlepszą piątkę oraz najlepszego trenera sezonu zasadniczego. Nagrody dla wyróżnionych będą wręczane podczas meczów play-off.
------
Najbardziej Wartościowa Zawodniczka (MVP) Energa Basket Ligi Kobiet: Alysha Clark (CCC Polkowice)
W głosowaniu na najbardziej wartościową zawodniczkę sezonu zasadniczego trenerzy zespołów EBLK wskazywali po trzy koszykarki, którym tym samym dawali od jednego do trzech punktów. Plebiscyt był bardzo wyrównany, a po 17 punktów zdobyły Alysha Clark oraz Sharnee Zoll-Norman. Jednak to zawodniczkę CCC Polkowice trenerzy czterokrotnie wskazywali na pierwszym miejscu (koszykarkę Ślęzy tylko dwukrotnie) i to ona sięgnęła po miano MVP. Na trzecim miejscu uplasowała się Julie McBride z Artego Bydgoszcz z 13 punktami (cztery wskazania na pierwszym miejscu). Dodatkowo, osiem punktów zdobyła Leonor Rodriguez z Wisły CanPack Kraków, siedem Kahleah Copper z Basketu 90 Gdynia, po trzy zanotowały Jennifer O’Neill (Artego) oraz Agnieszka Skobel (Energa Toruń), a po dwa Alexis Hornbuckle (Energa), Paulina Misiek, Aleksandra Pawlak (obie InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.) oraz Dragana Stanković (Artego). Pojedyncze głosy otrzymały Temitope Fagbenle (CCC Polkowice) oraz Anna Makurat (Basket 90)
Alysha Clark w 23 spotkaniach Energa Basket Ligi Kobiet zdobywała średnio 14,2 punktu, 6,5 zbiórki i 2,8 asysty, co przekładało się na eval na poziomie 18,2.
----
----
Jak głosowali poszczególni trenerzy?
Tomasz Herkt (Artego Bydgoszcz)
1. miejsce (3 punkty): Alysha Clark
2. miejsce (2 punkty): Kahleah Copper
3. miejsce (1 punkt): Sharnee Zoll-Norman
Krzysztof Szewczyk (Wisła CanPack Kraków)
1. miejsce (3 punkty): Alysha Clark
2. miejsce (2 punkty): Sharnee Zoll-Norman
3. miejsce (1 punkt): Julie McBride
Maros Kovacik (CCC Polkowice)
1. miejsce (3 punkty): Leonor Rodriguez
2. miejsce (2 punkty): Sharnee Zoll-Norman
3. miejsce (1 punkt): Kahleah Copper
Algirdas Paulauskas (Energa Toruń)
1. miejsce (3 punkty): Sharnee Zoll-Norman
2. miejsce (2 punkty): Leonor Rodriguez
3. miejsce (1 punkt): Temitope Fagbenle
Arkadiusz Rusin (Ślęza Wrocław)
1. miejsce (3 punkty): Julie McBride
2. miejsce (2 punkty): Alysha Clark
3. miejsce (1 punkt): Leonor Rodriguez
Wojciech Szawarski (Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin)
1. miejsce (3 punkty): Alysha Clark
2. miejsce (2 punkty): Leonor Rodriguez
3. miejsce (1 punkt): Kahleah Copper
Dariusz Maciejewski (InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.)
1. miejsce (3 punkty): Julie McBride
2. miejsce (2 punkty): Sharnee Zoll-Norman
3. miejsce (1 punkt): Alysha Clark
Gundars Vetra (Basket 90 Gdynia)
1. miejsce (3 punkty): Julie McBride
2. miejsce (2 punkty): Sharnee Zoll-Norman
3. miejsce (1 punkt): Paulina Misiek
Vadim Czeczuro (Ostrovia Ostrów Wlkp.)
1. miejsce (3 punkty): Sharnee Zoll-Norman
2. miejsce (2 punkty): Alysha Clark
3. miejsce (1 punkt): Kahleah Copper
Leszek Marzec (JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec)
1. miejsce (3 punkty): Alysha Clark
2. miejsce (2 punkty): Dragana Stanković
3. miejsce (1 punkt): Paulina Misiek
Marek Lebiedziński (Enea AZS Poznań)
1. miejsce (3 punkty): Jennifer O’Neill
2. miejsce (2 punkty): Alexis Hornbuckle
3. miejsce (1 punkt): Kahleah Copper
Teodor Mollov (PGE MKK Siedlce)
1. miejsce (3 punkty): Julie McBride
2. miejsce (2 punkty): Sharnee Zoll-Norman
3. miejsce (1 punkt): Kahleah Copper
Dejan Kovacević (Widzew Łódź)
1. miejsce (3 punkty): Agnieszka Skobel
2. miejsce (2 punkty): Aleksandra Pawlak
3. miejsce (1 punkt): Anna Makurat
-----