,

Artego - Basket 90 (1): Niespodzianka na początek!

W pierwszym meczu ćwierćfinału Energa Basket Ligi Kobiet Artego Bydgoszcz po zaciętym spotkaniu przegrało we własnej hali z Basket 90 Gdynia 67:72 Przed spotkaniem trener Artego Tomasz Herkt otrzymał statuetkę dla najlepszego szkoleniowca w rundzie zasadniczej.

,

Mecz lepiej rozpoczęło Artego, które po niespełna dwóch minutach prowadziło 6:0. Łatwo pod kosz przedostawały się Denesha Stallworth i Dragana Stanković, a dwa punkty z pół dystansu dorzuciła Elżbieta Międzik. W kolejnych minutach gdynianki broniły znacznie lepiej i zdołały odrobić straty, jednak końcówka pierwszej części to zdecydowana przewaga bydgoszczanek. Celne rzuty z dystansu Elżbiety Międzik i Julie McBride, oraz dobra gra pod koszem Stallworth sprawiły, że Artego na pierwszą przerwę schodziło prowadząc 25:14.

Druga odsłona to zdecydowana dominacja Basketu. Gdynianki do ataku poderwała Victoria Jankoska (12 punktów w tej kwarcie), trzykrotnie trafiając z dystansu i po pierwszej połowie to Basket prowadził w Bydgoszczy 33:36.

Po przerwie koszykarki obu zespołów zafundowały kibicom emocje na najwyższym poziomie. Na parkiecie przez całą drugą połowę trwała prawdziwa bitwa o każdą piłkę. Ostatecznie lepie z niej wyszły zawodniczki gości, które na minutę przed końcem meczu prowadziły różnicą 7 punktów i mimo ostatniego zrywu Artego nie dały sobie wydrzeć wygranej. W rywalizacji do 3 zwycięstw Basket 90 Gdynia prowadzi 1:0, a kolejne spotkanie w Artego Arenie już w środę o godzinie 18:00