,

Artego - Ślęza (2): Mistrzynie blisko awansu

W drugim ćwierćfinałowym meczu Energa Basket Ligi Kobiet, Artego Bydgoszcz ponownie uległo we własnej hali obrończyniom tytułu mistrzowskiego Ślęzie Wrocław 57:61.

,

Dzisiejszy mecz rozpoczął się od wyrównanej walki, w zespole wrocławskim z łatwością pod kosz przebijały się Tijana Ajdukovic i Agnieszka Kaczmarczyk. Artego szybko odpowiedziało celnymi rzutami z dystansu Jennifer O'Neill oraz Julie McBride i po trzech minutach mieliśmy remis 8:8.

Przez większość spotkania toczyła się walka "kosz za kosz" i żaden z zespołów nie był w stanie osiągnąć większej przewagi punktowej. Bydgoszczankom udało się to dopiero na początku drugiej połowy, kiedy to po dwóch trzypunktowych trafieniach Agnieszki Szott-Hejmej prowadziły 43:33.

Kluczowy dla losów spotkania okazał się początek czwartej kwarty, kiedy to Ślęza wykorzystała fragment nieskutecznej gry Artego i konsekwentnie odrabiała straty wychodząc na prowadzenie którego nie oddała już do końca meczu.

W rywalizacji do trzech zwycięstw Ślęza prowadzi 2:0, kolejne mecze zaplanowane są na środę i ew. czwartek we Wrocławiu.