XVIII kolejka z pewnymi zwycięstwami faworytów

W meczach XVIII kolejki OBLK nie było niespodzianek, a wysoko swoje mecze wygrywali faworyci z Polkowic, Gdyni, Gorzowa Wlkp. oraz Lublina.

W Polkowicach 21 punktów rzuciła Brianna Fraser, a double-double zapisała na swoim koncie Stephanie Mavunga i „Pomarańczowe” pokonały Katarzynki 76:61. Gospodynie na ostatnią kwartę wychodziły z 9 - punktową przewagą, by tuż po wznowieniu gry powiększyć ją do 14 "oczek".

Lekcję koszykówki we Wrocławiu Ślęzie dała VBW Arka Gdynia, odnosząc 41 – punktowe zwycięstwo. O tak wysokiej przewadze zadecydowała głównie druga połowa, gdzie przyjezdne rzuciły aż 46 punktów – tracąc zaledwie 18. Liderką Arki była Renia Davis, rzucając 15 punktów i zbierając 7 piłek. Ślęza zanotowała 17 strat, co na 18 „oczek” zamieniły rywalki.

???? Pewna wygrana VBW Arka Gdynia we Wrocławiu ???? ???? Angel Baker 14, Alexa Held 12, Schaquilla Nunn 7 ???? Rennia Davis 15, Kamila Podgórna 13, Kamila Borkowska 12 (14zb) #ORLEN #ORLENTeam

Opublikowany przez ORLEN Basket Liga Kobiet Sobota, 27 stycznia 2024

W Warszawie pierwsze 10 minut spotkania było bardzo zacięte i zakończyło się remisem po 22. W kolejnych jednak kwartach górą były koszykarki z Gorzowa Wlkp., które w ostatniej części spotkania straciły tylko pięć „oczek”. Największy wkład w zwycięstwo miała Nora Wentzel, rzucając 15 punktów. Punkt mniej zdobyła Stephanie Jones, a Weronika Telenga do 10 punktów dodała 17 zbiórek.

Mimo braku liderki – Elin Gustafsson, Mistrz Polski z Lublinie nie miał problemów z odniesieniem wyjazdowego zwycięstwa nad MB Zagłębiem. AZS UMCS swoją przewagę wypracował głównie w pierwszych 20 minutach, które wygrał 46:31. Bria Goss oraz Kylee Shook rzuciły łącznie 44 punkty (po 22), a 17 „oczek” dodała Veronica Burton. Przejezdne trafiły w całym spotkaniu 9 rzutów zza linii 6,75… przy 0/14 rywalek!

???? Osłabiony Mistrz Polski wygrywa w Sosnowcu ???? ???? Jessica January 15, Quinn Urbaniak-Dornstauder 14, Batabe Zempare...