Niespodzianka w Sosnowcu, debiut Wheeler

Niespodziewanie w Sosnowcu uległ wicemistrz Polski KGHM BC Polkowice, który doznał tym samym trzeciej porażki w sezonie. Powrót do drużyny i debiut w obecnym sezonie zanotowała Erica Wheeler, która ma pomóc drużynie z Polkowic odzyskać tytuł mistrzowski.

MB Zagłębie Sosnowiec - KGHM BC Polkowice 73:65

STATYSTYKI

Trzeciej porażki w sezonie doznały wicemistrzynie Polski z Polkowic, które na zakończenie sezonu musiały uznać wyższość MB Zagłębie Sosnowiec. Pierwsze minuty z lekką przewagą zakończyły się po myśli przyjezdnych, tak samo jak i kolejna kwarta. Minimalna przewaga po 20 minutach gwarantowała kolejne emocje, których nie zabrakło. Niespodziewanie jednak górą w drugiej połowie były koszykarki prowadzone przez trenera Jordiego Aragonesa, które w ostatnie kwarcie zanotowały fragment 16:2 i tym sposobem pokonały uczestniczki Euroligi. Quinn Urbaniak-Dornstauder zakończyła mecz z double-double rzucając 21 punktów i zbierając 16 piłek. W zespole KGHM BC po 15 punktów rzuciły Liliana Banaszak oraz Emilia Kośla, a debiut zanotowała Erica Wheeler – 20 minut, 3 punkty, 4 asysty oraz 2 zbiórki.

???? MB Zagłębie Sosnowiec wygrywa z KGHM BC Polkowice ???? ???? Quinn Urbaniak-Dornstauder 21 (16zb), Aleksandra Wojtala 18,...