Dwie dogrywki i wygrana KGHM BC Polkowice!

Aż dwóch dogrywek potrzebował wicemistrz Polski KGHM BC Polkowice aby pokonać w pierwszym meczu półfinałowym #ORLENBasketLigaKobiet Ślęzę Wrocław. Do wygranej "Pomarańczowe" poprowadziła Brianna Fraser, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 29 punktów, 10 zbiórek i 7 asyst.

KGHM BC Polkowice - 1KS Ślęza Wrocław 18:00

Półfinałowe spotkanie w Polkowicach było zupełnie inne, niż dwa rozegrane w sezonie zasadniczym spotkania. Ślęza po pierwszej połowie prowadziła z wicemistrzem Polski 28:27, by w kolejnych 10 minutach również nie odstawać za bardzo od rywala i zejść za dłuższą przerwę z 5 – punktową stratą (45:50). Duża w tym zasługa Alexy Held, mającej na swoim koncie już 15 punktów, a także Schaquilla Nunn – Angel Baker (kolejno 10 punktów i 7 zbiórek oraz 10 punktów i 4 asysty). Dla KGHM BC 14 „oczek” rzuciła Brianna Fraser. Po zmianie stron gra jeszcze bardziej się wyrównała, a w samej końcówce ogromnej szansy na zwycięstwo nie wykorzystała Ślęza. Przy stanie 77:80 najpierw trafiła Brianna Fraser, a w kolejnej akcji przewinienie techniczne Alexy Held na jeden punkt i dogrywkę zamieniała Erica Wheeler! W dodatkowych 5 minutach meczu ponownie bliżej zwycięstwa był zespół z Wrocławia, jednak tym razem przy stanie 89:91 na remis trafiła Dragana Stanković. Ślęza miała szansę na wygraną, jednak w ostatniej akcji nieskuteczna była Angel Baker. Kolejna dogrywka rozpoczęła się od serii 8-0 KGHM BC Polkowice, co dość szybko zakończyło marzenia Ślęzy o wygranej. Brianna Fraser rzuciła 29 punktów i zebrała 11 piłek, a 15 punktów i 12 asyst zapisała na swoim koncie Weronika Gajda.

???? Dwie dogrywki w Polkowicach - wicemistrzynie KGHM BC Polkowice bliżej finału #ORLENBasketLigaKobiet ???? Brianna...