,

MUKS udanie rewanżuje się łodziankom

MUKS Poznań, który przegrał w pierwszej rundzie dwoma punktami w Łodzi udanie zrewanżował się ŁKS-owi przed własną publicznością. Koszykarki ze stolicy Wielkopolski wygrały 72:61. Dla pokonanych 24. punkty zdobyła Jennifer Humphrey, która zebrała ponadto 16 piłek.

,

Piąte zwycięstwo w Ford Germaz Ekstraklasie odniosły koszykarski MUKS. Tym razem ekipa Iwony Jabłońskiej i Iwony Błaszak pokonała ŁKS Siemens AGD Łódź 72:61. Łodzianki w tym spotkaniu prowadziły tylko raz … 1:0. Później na parkiecie dzieliły i rządziły już tylko zawodniczki z Poznania. Trener gości Mirosław Trześniewski bardzo obawiał się tego meczu. W pierwszej rundzie w hali przy al. Unii, łodzianki wygrały tylko 70:68. Nic dziwnego, że od pierwszej minuty szkoleniowiec z Łodzi postawił na swoją żelazną piątkę, którą maksymalnie wykorzystywał. Pewnym ułatwieniem dla gości były szybko złapane trzy przewinienia przez Żanetę Durak. Poznańska osiemnastolatka w ostatnich meczach była rzeczywiście motorem napędowym zespołu. Jednak od tego momentu musiała uważać. Mimo to, ekipa MUKS-u wygrała pierwszą kwartę 22:15. W drugiej i trzeciej części gra się wyrównała i ŁKS zmniejszył straty tylko do czterech punktów. Zatem o losach spotkania miała zadecydować czwarta kwarta. Ku zdumieniu wszystkich, na sali jeszcze bardziej podkręcił tempo MUKS. Efektownie i widowiskowo grające poznanianki zupełnie przyćmiły łódzkie gwiazdy: Sylwię Wlaźlak i Edytę Koryznę. - Jest mi po prostu wstyd po takim meczu. MUKS wygrał zasłużenie - wydusiła z siebie Koryzna. Tymczasem po drugiej stronie boiska prawdziwy koncert dała kolejna nastolatka Martyna Mićków. Na tle szalenie równej i rozbieganej drużyny cztery efektowne „trójki” zrobiły wrażenie na wszystkich. - To mój ulubiony numer. Pewnie rywalki nie znały mnie z tej strony. Dlatego miałam trochę miejsca i na pięć prób cztery mi weszły - nie kryła zadowolenia „Marysia”. Ostatnią kwartę MUKS wygrał 20:13 i tym samym odrobił z nawiązką straty z Łodzi. - Poprzedni rok zakończyliśmy wygraną i ten też tak zaczynamy. Aż boję się myśleć, co będzie dalej, żeby nie zapeszyć - cieszyła się Iwona Jabłońska. Z kolei Mirosław Trześniewski z zafrasowaną miną zastanawiał się jak określić postawę swojej drużyny. - Zagraliśmy gorzej niż szkolny zespół. Juniorki z Poznania pokazały nam miejsce w szeregu. MUKS sprawi jeszcze nie jedną niespodziankę w tych rozgrywkach - podsumował trener ŁKS. Nie jest wykluczone, że w przyszłym tygodniu MUKS wzmocni się kolejną koszykarką. W tej chwili trwają negocjacje z jednym ze sponsorów drużyny. MUKS Poznań - ŁKS Siemens AGD Łódź 72:61 (22:15, 15:16, 15:17, 20:13) MUKS: Agnieszka Skobel 14, Justyna Nieznalska 14, Okeisha Howard 13, Martyna Mićków 12, Ilona Mądra 10, Żaneta Durak 8, Paulina Antczak 1, Adrianna Najtkowska 0, Katarzyna Rezler 0. ŁKS Siemens AGD: Jennifer Humphrey 24, Edyta Koryzna 11, Renata Oliveira 8, Katarzyna Kenig 8, Dorota Sobczyk 6, Joice Cristina Rodrigues 2, Sylwia Wlaźlak 2, Birute Dominauskaite 0. Statystyki