,

Pogrom w Namur

To była deklasacja! Koszykarkom Lotosu PKO BP zabrakło tylko jednego punktu, aby zdublować w Namur Deksię. Ostatecznie wicemistrzynie Polski rozbiły rywalki 79:40!

,

W pierwszym spotkaniu również lepsze okazały się gdynianki, które wygrały przed własną publicznością 87:77. Lotos PKO BP, który zajmuje trzecie miejsce w grupie C, w ostatniej kolejce fazy grupowej rozgrywek Euroligi zmierzy się w najbliższą środę w Gdyni z Kosit 2013 Koszyce. Nasze zawodniczki zagrały bardzo skutecznie w ataku i świetnie w obronie. Koszykarki Deksi, które słyną z silnego obwodu, oddały 15 rzutów zza linii 6,25 metra, ale żadna z tych prób nie znalazła drogi do kosza. Z kolei gdynianki zrewanżowały się im siedmioma (na 16 rzutów) takimi trafieniami. Lotos PKO znakomicie spisał się zwłaszcza w drugiej połowie, którą wygrał 51:18! Po 20 minutach gospodynie przegrywały tylko 22:28, ale w 28 minucie zrobiło się już 45:24 dla wicemistrzyń Polski. Z kolei fragment pomiędzy 33 a 37 minutą gdynianki wygrały 15:2 ? ze stanu 62:34 odskoczyły na 77:36. Przy tak kolosalnej przewadze trener Roman Skrzecz miał okazję pograć szerokim składem. Na parkiecie pojawiło się 10 koszykarek Lotosu PKO BP i żadna z nich nie zeszła do szatni z zerowym dorobkiem zdobytych punktów. Dexia Namur - Lotos PKO BP Gdynia 40:79 (8:13, 14:15, 10:28, 8:23) Dexia: Jennifer Fleischer 14, Kimberley Smith 8, Krystyna Szymańska Lara 6, Cathrine Kraayeveld 6, Marjorie Carpreaux 4, Romina Clappina 2, Karolina Piotrkiewicz 0, Oxana Agabaliowa 0. Lotos PKO BP: Slobodanka Maksimović 16, Ann Breitreiner 15, Chamique Holdsclaw 13, Jekaterina Snicyna 10, Dominique Canty 7, Natalia Waligórska 5, Magdalena Leciejewska 5, Ganna Zarycka 4, Patrycja Gulak 2, Marta Jujka 2.