,

Kolejna porażka mistrzyń Polski

Trwa czarna seria Wisły Can-Pack Kraków. Mistrzynie Polski przegrywają po raz trzeci z rzędu, tym razem na wyjeździe z francuskim Bourges Basket 51:60. Wiślaczki kończą rywalizację w grupie B Euroligi na trzecim miejscu.

,

Początek spotkania był całkiem dobry w wykonaniu krakowianek. Po akcji 2+1 Candice Dupree szybko objęły prowadzenie 5:2, a tuż przed końcem pierwszej kwarty prowadziły 18:16. Na starcie drugiej dzięki dobrze dysponowanej Emmeline Ndongue do głosu doszły gospodynie (18:22), ale mistrzynie Polski po wolnych Dupree zdołały jeszcze odzyskać prowadzenie (23:22). Wtedy nieźle funkcjonujący atak wiślaczek całkowicie się posypał. Do końca pierwszej połowy (blisko sześć minut) ekipa trenera Tomasza Herkta nie zdobyła ani jednego punktu, co skwapliwie wykorzystały zawodniczki Bourges (seria 8:0), które po 20 minutach gry prowadziły 30:23. Niemoc „Białej Gwiazdy” przerwała dopiero Ewelina Kobryn (25:34), ale grające na zatrważająco niskiej skuteczności krakowianki nie miały wystarczających atutów aby dogonić Francuzki. Wisła przegrywa 51:60 i ostatecznie zajmuje trzecie miejsce w grupie B Euroligi. Rywalkami krakowianek w walce o wymarzoną ósemkę rozgrywek będzie tureckie Fenerbahce (drugi zespół gr.A). Z kolei Bourges, które po słabym początku wygrało piąty kolejny mecz na europejskich pucharach, w 1/8 finału zmierzy się z MKB Euroleasing Sopron. Bourges Basket – Wisła Can-Pack Kraków 60:51 (18:18, 12:5, 20:15, 10:13) Bourges: Kireta 12, Ndongue 11, Miyem 10, Snell 8, Petrović 7, Melain 6, Dumerc 2, Lepron 2, Bujdoso 2. Wisła: DeForge 14, Dupree 9, Trafimava 7, Fernandez 6, Skerović 5, Wielebnowska 4, Kobryn 4, Gburczyk 2, Pałka 0.