,

Rybniczanki pokonały Cukierki

Podopieczne trenera Orczyka stanęły na wysokości zadania i pokonały w Brzegu miejscowe Cukierki Odrę 76:66. Tym samym Utex Row nie traci dystansu do czołówki drużyn w FGE.

,

Faworytem meczu były rybniczanki, które choć są beniaminkiem Ford Germaz Ekstraklasy, to są stawiane w gronie drużyn, które będą walczyć o medale. W pierwszym meczu Cukierków z ROW-em wygrały rybniczanki 57:53, zwłaszcza dzięki dobrej postawie swojej liderki Nikity Bell. W środę Bell już w pierwszej kwarcie złapała trzy faule i zeszła z boiska. Pozwoliło to brzeżankom na zmniejszenie strat, bo zaczęły mecz fatalnie, przegrywały już 5:13. Mimo braku Bell rybniczanki kontrolowały mecz, ani razu Brzeg nie wyszedł na prowadzenie. - Przegraliśmy mecz w pierwszej połowie, trafiliśmy tylko dziewięć na 29 prób za dwa punkty. To fatalna skuteczność - przyznał po meczu Leszek Marzec, trener brzeskich Cukierków. - Była szansa na zwycięstwo w końcówce, ale zabrakło doświadczonych zawodniczek, takich, jakie miał w swoim zespole Rybnik. Gratuluję zespołowi przyjezdnemu, szkoda, że nam nikt nie gratuluje - dodał Marzec. Smutna po meczu była także Amerykanka Khaili Sanders, środkowa Cukierków, która rzuciła aż 21 pkt. - Ciężko pracowałyśmy na treningach, mocno nastawiłyśmy się na grę obronną, ale czegoś do zwycięstwa zabrakło - przyznała Sanders. Dużo słabiej niż zwykle zagrała jej rodaczka Joei Clyburn, która zdobyła zaledwie 7 pkt, jej średnia zdobycz z poprzednich 15 spotkań to ponad 16 pkt na mecz. Gospodynie przynajmniej dwukrotnie zbliżyły się w tym meczu do rywalek. W trzeciej kwarcie zmniejszyły straty do sześciu "oczek", przegrywały tylko 44:50. Niestety, dwie kontry Rybnika, w tym Oleny Proszczenko, byłej zawodniczki Cukierków, nie pozwoliły brzeżankom na doprowadzenie do remisu. Po raz drugi podopieczne Marca zbliżyły się do rywalek na dwie minuty przed końcem, po akcji Justyny Daniel przegrywały tylko 64:69. Przyjezdne nie dały sobie jednak wydrzeć zwycięstwa. Zresztą po meczu ich trener Mirosław Orczyk bardziej skupił się na pojedynkach w pucharze kraju niż na pojedynku w Brzegu. Kurtuazyjnie stwierdził, że w Brzegu gra się ciężko. Cukierki Odra Brzeg - Utex ROW Rybnik 66:76 (15:21, 16:18, 17:18, 18:19) Cukierki : Khaili Sanders 21, Magdalena Rzeźnik 12, Ludmiła Lyubarska 8, Justyna Daniel 8, Joei Clyburn 7, Mirela Pułtorak 6, Daria Cybulak 4, Małgorzata Kudłak 0. Utex ROW : Marquetta Dickens 20, Hollie Merideth 17, Nikita Bell 13, Minja Siljegović 11, Agnieszka Jaroszewicz 7, Olena Proszczenko 6, Magdalena Skorek 2, Edyta Błaszczak 0 Statystyki