,

18. kolejka: Lotos nadal niepokonany

Lotos PKO BP Gdynia nie miał łatwego zadania w starciu z KSSSE AZS PWSZ przed własną publicznością, jednak ostatecznie nadal pozostaje jedyną drużyną, która nie doznała w tym sezonie porażki. MUKS Poznań, pokonał coraz lepiej grający Finepharm KK AZS.

,

Gorzowianki toczyły wyrównaną rywalizację z wicemistrzyniami Polski w spotkaniu, które rozgrywane było w Gdyni. Ostatecznie miejscowe, dzięki dobrej postawie w ostatnich 10. minutach zapewniły sobie kolejną wygraną, tym razem 70:59. Przeczytaj więcej Zespół Finepharm KK AZS Jelenia Góra nie jest już łatwym "dostarczycielem punktów". W dzisiejszym meczu z MUKS w Poznaniu, jeleniogórzanki postawiły beniaminkowi wysoko poprzeczkę, jednak bardziej zespołowo grające koszykarki ze stolicy Wielkopolski wyszły z tego starcia zwycięsko. Przeczytaj więcej Utex Row Rybnik okazał się lepszy od Arcus SMS PZKosz Łomianki, ale uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego stawiały zdecydowany opór. Rybniczanki wygrały tylko 74:69, ale trener Orczyk dał odpocząć swoim czołowym zawodniczkom, które albo nie pojawiły się w ogóle na parkiecie, albo spędziły na nim niewiele czasu. Przeczytaj więcej Łodzianki wygrały z Ineą AZS-em Poznań 84:59 w bardzo ważnym meczu dla obu drużyn. Świetne zawody rozegrała Sylwia Wlaźlak, która zdobyła 24 punkty. Dzielnie pod tablicami wspierała ją Jennifer Humphrey, która zebrała 13 piłek. Przeczytaj więcej W starciu medalistek ostatnich rozgrywek górą mistrzynie Polski. Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały we własnej hali trzecią drużynę ostatniego sezonu Ford Germaz Ekstraklasy - CCC Polkowice 75:69. Przeczytaj więcej Koszykarki z Leszna i Torunia stoczyły wyrównany pojedynek. Energa w ostatniej kwarcie próbowała zniwelować przewagę gospodyń, ale ostatecznie "katarzynki" wrócą do domu na tarczy. Najwięcej punktów w tym meczu - 21 - zdobyła będąca w bardzo dobrej dyspozycji Edyta Krysiewicz. Przeczytaj więcej