,

Sokol przegrywa z Utexem

Rybniczanki, dzięki temu, że pokonały dziś przed własną publicznością Sokol Hradec Kralove 74:69, zapewniły sobie udział w Final Four Central Europe Women League. W drużynie rybnickiej na szczególne wyróżnienie tradycyjnie zasłużyła Amerykanka Nikita Bell, która mecz zakończyła z dorobkiem 7 punktów, 14 zbiórek i 6 przechwytów.

,

Spotkanie kończące rundę zasadniczą rozpoczęło się znakomicie dla przyjezdnych, które po 4 minutach gry prowadziły już 14:4, trafiając m.in. 4 rzuty zza linii 6,25 (3/3 w tym elemencie miała Milena Steffanova). Rybniczanki jednak, po tym piorunującym początku Sokola, przejęły kontrolę wydarzeń na parkiecie. Dzięki skutecznej grze Nikity Bell oraz Marquetty Dickens po pierwszej kwarcie przewaga czeskiej drużyny wynosiła już tylko 5 punktów. Druga kwarta to popis gry UTEX-u ROW Rybnik. Kluczowym momentem meczu okazało się wpuszczenie na parkiet serbskiej środkowej Minji Siljegovic, która w tej części meczu zapisała na swoim koncie 10 punktów i 5 zbiórek, a podopieczne Mirosława Orczyka wygrały tą kwartę 25:6. Trzecią kwartę lepiej rozpoczęły Czeszki, które pierwsze dwie minuty wygrały 6:1. Później jednak wszystko wróciło do normy, a kilkunastopunktowa przewaga ROW-u utrzymywała się. Ogromna w tym zasługa Amerykanki Nikity Bell, która była nie do powstrzymania w ataku i nie do przejścia w obronie. Przed decydującą kwartą rybnicka drużyna prowadziła 53:39 i nic nie zapowiadało dużych emocji w ostatniej kwarcie. W 35 minucie spotkania zawodniczki z Hradec Kralove doszły jednak UTEX ROW na 6 punktów (60:54) i znowu zapowiadała się emocjonująca końcówka meczu. Przerwa, o którą poprosił Orczyk, przyniosła jednak oczekiwany efekt, a przewaga ponownie wzrosła do granicy 10 punktów. Ostatecznie UTEX ROW pokonał Sokola Hradec Kralove 74:69. W drużynie rybnickiej na szczególne wyróżnienie tradycyjnie zasłużyła Amerykanka Nikita Bell, która mecz zakończyła z dorobkiem 7 punktów, 14 zbiórek i 6 przechwytów. Dzielnie swoją liderkę wspomagały Marquetta Dickens (14 punktów i 10 zbiórek) oraz Hollie Merideth (11 punktów i 10 zbiórek). Zwyżkę swojej formy potwierdziła również Magdalena Skorek, która obok Dickens była najskuteczniejszą zawodniczką rybnickiej drużyny z dorobkiem 14 punktów. W drużynie Sokola Hradec Kralove najwięcej punktów uzbierała Milena Stefanova, która mecz zakończyła z 18 oczkami na koncie (trafiła w całym meczu 4 trójki na 6 prób). Dobra wrażenie pozostawiła po sobie również Katerina Krizova, która spotkanie zakończyła z 13 punktami i 8 zbiórkami w statystykach. Rybnicka drużyna dzięki tej wygranej zapewniła sobie awans do turnieju Final Four Central Europe Women League. Drugą drużyną z naszej grupy, której udała się ta sztuka jest INPEK Nitra. Turniej finałowy odbędzie się w Bańskiej Bystrzycy w dniach 23-24 luty. UTEX ROW Rybnik – Sokol Hradec Kralove 72:67 (13:18, 25:6, 15:15, 19:28) ROW: Magdalena Skorek 14, Marquetta Dickens 14, Minja Siljegovic 12, Hollie Merideth 11, Nikita Bell 7, Agnieszka Jaroszewicz 6, Olena Proshchenko 4, Edyta Błaszczak 2, Barbara Głocka 2, Małgorzata Chomicka 0, Karolina Stanek 0, Joanna Górzyńska-Szymczak 0 Sokol: Milena Steffanova 18, Katerina Krizova 13, Katerina Zavazalova 10, Iva Komzikova 8, Jana Houdkoca 5, Klara Rosenbaumova 5, Petra Mlejnkova 4, Adela Vechtova 2, Katerina Bartonova 2, Renata Brezinova 0