,

21 kolejka: Bond nastawiła celownik

LaToya Bond poprowadziła Energę Toruń w końcówce spotkania do zwycięstwa w bardzo ważnym dla obu drużyn meczu, który rozgrywany był w Łodzi. W Łomiankach, faworyzowana drużyna akademiczek z Poznania pokonała bez większych problemów miejscowy Arcus SMS PZKosz. W polkowicko-gorzowskim klasyku lepsze o jeden kosz akademiczki! Cukierki sprawiają sensację, pokonując PKM Dudę PWSZ.

,

Na niespełna dwie minuty przed końcem Energa Toruń wyszła na prowadzenie po dwóch rzutach wolnych w wykonaniu Bond. Wynik spotkania ważył się do ostatnich chwil, jednak to torunianki zachowały więcej zimnej krwi i dzięki zwycięstwu nadal liczą się w walce o miejsce, które pozwoli im grać w play off. Przeczytaj więcej INEA AZS Poznań zgodnie z przewidywaniami narzuciła własny styl gry gospodyniom i wypracowała sobie przewagę w pierwszych minutach spotkania, której nie oddała do końca meczu. Przeczytaj więcej Utex Row Rybnik przegrał po raz pierwszy w tym sezonie przed własną publicznością. Pogromczyniami beniaminka okazały się wicemistrzynie Polski, które wygrały 69:58. Z dobrej strony pokazała się w tym starciu Magdalena Leciejewska. Reprezentantka Polski zdobyła 14 punktów i miała 12 zbiórek. Przeczytaj więcej Mistrzynie Polski nie miały najmniejszych problemów z pokonaniem Finepharmu. Trener Wojciech Downar – Zapolski dał pograć wszystkim swoim koszykarkom, które zostały wpisane do protokołu meczowego. Doskonała trzecia kwarta w wykonaniu "Białej Gwiazdy" pozwoliła jej zwyciężyć w całym meczu aż 83:58. Przeczytaj więcej KSSSE AZS PWSZ po raz czwarty już w tym sezonie pokonał polkowiczanki. Tym razem mecz był bardzo zacięty do ostatnich minut, a o losach spotkania zadecydował rzut oddany przez Masilionene, którą zablokowała N'Garsanet i w efekcie to przyjezdne cieszyły się z wygranej 72:70. Przeczytaj więcej Cukierki Odra sprawiły niespodziankę, pokonując faworyzowaną PKM Dudą PWSZ przed własną publicznością. Brzeżanki do zwycięstwa poprowadziła Joei Clyburn, zdobywczyni 20 punktów i 10 zbiórek. W ekipie gości dobre zawody rozegrała para Coleman - Mieloszyńska, jednak to gospodynie cieszyły się z wygranej 76:68. Przeczytaj więcej