,

Pewna wygrana wiślaczek

Nie było niespodzianki w Jeleniej Górze. W spotkaniu 21 kolejki Ford Germaz Ekstraklasy zespół Finepharmu AZS Kolegium Karkonoskie przegrał z Mistrzem Polski Wisła Can Pack Kraków 58:83. O końcowym rezultacie zdecydowała trzecia kwarta przegrana przez miejscowy zespół 15:31.

,

Spotkanie udanie rozpoczął zespół gości, który po akcjach Anny De Forge i Jeleny Skerovic wyszedł na prowadzenie 3:10. Akademiczki wróciły do gry jeszcze w połowie pierwszej kwarty, kiedy to dzięki trafieniom Alvine Mendeng i "trójce" Brittany Jackson zmniejszyły prowadzenie rywalek do zaledwie dwóch punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 14:18. Na początku drugiej odsłony jeleniogórzanki po trafieniu Shyry Eli znów zbliżyły się na dystans dwóch punktów. Jednak w kolejnym fragmencie gry skutecznie zagrały koszykarki gości wychodząc na dziewięciopunktowe prowadzenie. Podopieczne Wojciecha Downara Zapolskiego nie zdołały w tym fragmencie gry uzyskać większej przewagi. Mało tego, tuż przed przerwą seria punktów Shyry Eli, Iwony Kaszuwary i Natalii Małaszewskiej zakończyła pierwszą połowę wynikiem 28:31. O wyniku spotkania zadecydowała trzecia kwarta. Zespół Mistrza Polski rozpoczął tę cześć gry od zdobycia kolejnych dziewięciu "oczek". Dobra gra najskuteczniejszej na parkiecie Shyry Eli pozwoliła akademiczkom na doprowadzenie wyniku do stanu 34:45. Doświadczona drużyna Wisły tym razem nie pozwoliła rywalkom na odrobienie strat. Krakowianki powiększały przewagę i wynik po trzech kwartach brzmiał 43:62. Ostatnia odsłona nie zmieniła już obrazu gry. W końcówce spotkania w obu zespołach na parkiecie pojawiły się zawodniczki rezerwowe, w drużynie Finepharmu szansę gry dostały Agnieszka Balsam, Żaneta Sojka i Agnieszka Kret a ostatnia z nich zapisała się w protokole celnym rzutem za trzy punkty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym i zasłużonym zwycięstwem Wisły Can Pack Kraków 83:58. Zawodniczka meczu: Jelena Skerovic, Wisła Can Pack (evaluation: 23) Finepharm AZS KK Jelenia Góra - Wisła Can-Pack Kraków 58:83 (14:18, 14:13, 15:31, 15:21) Finepharm AZS KK: Shyra Ely 23, Alvine Mendeng 12, Natalia Małaszewska 11, Iwona Kaszuwara 6, Agnieszka Kret 3, Brittany Jackson 3, Dorota Wójcik 0, Dorota Arodź 0, Agnieszka Balsam 0, Żaneta Sojka 0. Wisła Can-Pack: Marta Fernandez 13, Jelena Skerovic 12, Ewelina Kobryn 12, Kara Braxton 11, Dorota Gburczyk 10, Candice Dupree 6, Monika Krawiec 6, Agnieszka Pałka 5, Agata Gajda 4, Anna DeForge 4, Anna Wielebnowska 0, Natalia Trafimava 0. Statystyki