,

Sensacyjne zwycięstwo Cukierków!

Cukierki Odra sprawiły niespodziankę, pokonując faworyzowaną PKM Dudą PWSZ przed własną publicznością. Brzeżanki do zwycięstwa poprowadziła Joei Clyburn, zdobywczyni 20 punktów i 10 zbiórek. W ekipie gości dobre zawody rozegrała para Coleman - Mieloszyńska, jednak to gospodynie cieszyły się z wygranej 76:68.

,

Cukierki nie były faworytem meczu z trzecią drużyną Ford Germaz Ekstraklasy. Leszczyniankom idzie w tych rozgrywkach bardzo dobrze, a ostatnio wzmocniły się jeszcze Amerykanką Ryan Coleman. Miejscowe musiały więc wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, by dotrzymać kroku dobrze spisującym się w obecnych rozgrywkach rywalkom. Trener Leszek Marzec musiał najwyraźniej bardzo zmotywować swoje podopieczne, bo od pierwszych minut meczu ruszyły do ataku. Shantia Owens grała bardzo skutecznie, a dzięki wsparciu Justyny Daniel i Ludmiły Lubawskiej to brzeżanki nadawały ton toczącej się rywalizacji. W drugiej kwarcie ponadto dała znać o sobie liderka Cukierków – Joei Clyburn – i gospodynie mogły mieć coraz większe nadzieje na pozytywne zakończenie zawodów. Z takim obrotem sprawy nie chciały zgodzić się liderki leszczyńskiej ekipy. Daria Mieleszyńska i Ryan Coleman dwoiły się i troiły, by zniwelować stratę punktową. Podopieczne Jarosława Krysiewicza nie potrafiły jednak znaleźć recepty na dobrze grającą w końcówce Justynę Daniel. Zawodniczka Cukierków rzuciła ważne punkty w końcówce meczu i sensacyjna wygrana Cukierków Odry stała się faktem. Zawodniczka meczu: Joei Clyburn, Cukierki Odra (evaluation: 23) Cukierki Odra Brzeg - PKM Duda PWSZ Leszno 76:68 (23:13, 23:12, 14:20, 16:23) Cukierki Odra: Joei Clyburn 20, Justyna Daniel 16, Shantia Owens 12, Magdalena Rzeźnik 10, Khaili Sanders 8, Ludmiła Lyubarska 6, Daria Cybulak 4. PKM Duda PWSZ: Ryan Coleman 22, Daria Mieloszyńska 21, Agnieszka Budnik 11, Martyna Koc 8, Agnieszka Makowska 4, Anna Talarczyk 2, Anna Krzywicka 0, Olga Żytomirska 0, Edyta Krysiewicz 0. Statystyki