,

Marczewska dała znać o sobie

Lindsay Taylor i LaToya Bond po raz kolejny były czołowymi postaciami toruńskiej Energi. Tym razem poprowadziły swój zespół do wygranej nad Cukierkami Odrą w Brzegu 66:80. Dzielnie wspierała je była zawodniczka Odry - Anna Marczewska. Przyjezdnym próbowała przeciwstawić się para Clyburn - Sanders, jednak nie miały one wsparcia wśród koleżanek z drużyny.

,

Po raz kolejny do triumfu Katarzynki poprowadziło trio Amerykanek. Lindsay Taylor, LaToya Bond i Amy Denson zdobyły łącznie 48 punktów i zapisały na swoim koncie 22 zbiórki. Na dodatek Bond zanotowała aż osiem przechwytów. W Brzegu dobrze zagrały również dwie Polki: Alicja Perlińska i Anna Marczewska. Pierwsza z nich już w pierwszej połowie była bezbłędna w ataku i miała na swoim koncie dziewięć punktów. Druga z kolei bardzo udanie rozegrała drugą połowę, w której zdobyła wszystkie swoje punkty. Niestety do poziomu koleżanek w ataku po raz kolejny nie dostosowała się Emilia Tłumak. Torunianka znów rozegrała słabe zawody. W Brzegu zdobyła co prawda sześć punktów, miała pięć zbiórek, trzy asysty i jeden blok. Z drugiej jednak strony, aby to osiągnąć spędziła na parkiecie aż 37 minut. W tym czasie trafiła trzy razy z siedmiu za dwa punkty, oddała siedem niecelnych rzutów zza linii 6,25 m i dwukrotnie pomyliła się w rzutach wolnych. Ponadto trzykrotnie straciła piłkę. Ze słabszym rywalem, jakim były koszykarki Cukierków, takie statystyki w ofensywie nie są imponujące. W pierwszej połowie żadnemu z zespołów nie udało się osiągnąć większej przewagi. Po 10 min. było bowiem 19:18 dla Energi, a po dwóch kwartach Cukierki prowadziły 36:34. W tym czasie oprócz wspomnianej Perlińskiej skutecznie zagrały Taylor (również w pierwszej połowie była bezbłędna w rzutach z gry) i Bond. Po zmianie stron oba zespoły prowadziły wyrównaną walkę do 5. minuty trzeciej kwarty. Po trafieniach Ludmily Lyubarskiej było tylko 44:43 dla Odry. Pozostałe minuty trzeciej kwarty torunianki wygrały jednak 12:4. W decydującej części gry Katarzynki spokojnie powiększały przewagę. W 37 min. prowadziły już 74:55. Chwilę później dwoma rzutami zza linii 6,25 m popisały się jednak Daria Cybulak oraz Magdalena Rzeźnik i przewaga nieco stopniała. W końcówce punkty dla Energi zdobywała już tylko Taylor i Katarzynki ostatecznie wygrały 80:66. Zawodniczka meczu: Joei Clyburn, Cukierki (evaluation: 27) Cukierki Odra Brzeg - Energa Toruń 66:80 (18:19, 18:15, 12:21, 18:25) Cukierki Odra: Joei Clyburn 16, Khaili Sanders 15, Magdalena Rzeźnik 9, Shantia Owens 9, Ludmiła Lyubarska 7, Daria Cybulak 6, Justyna Daniel 4. Energa: Lindsay Taylor 20, Latoya Bond 18, Anna Marczewska 14, Alicja Perlińska 11, Amy Denson 10, Emilia Tłumak 6, Beata Predehl 1, Patrycja Bajerska 0, Justyna Grabowska 0, Joanna Chełczyńska 0. Statystyki