,

Beniaminek zdobył stolicę Wielkopolski!

Starcie Inei AZS-u Poznań z beniaminkiem z Rybnika miało bardzo wyrównany charakter. O zwycięstwie przyjezdnych przesądziły ostatnie akcje meczu. Wtedy najważniejsze punkty w całym spotkaniu rzuciła Nikita Bell, która zapewniła Utexowi ważne zwycięstwo na trudnym terenie.

,

Utex Row Rybnik wygrał w Poznaniu z akademiczkami 57:56. O końcowym wyniku przesądziła Nikita Bell, której nie zadrżały ręce w końcowych fragmentach tego dramatycznego pojedynku. Przeczytaj więcej | Zobacz zdjęcia | Posłuchaj wypowiedzi CCC Polkowice przez 30. minut prowadziło równorzędną walkę z wicemistrzyniami Polski. Lotos PKO BP potwierdził jednak w czwartej kwarcie, że zasłużenie okupuje pozycję lidera Ford Germaz Ekstraklasy, wygrywając tę część 27:10. Przeczytaj więcej Łodzianki pokonały u siebie Cukierki Odrę Brzeg. Kluczem do wygranej podopiecznych trenera Trześniewskiego było wyłączenie dwóch najgroźniejszych zawodniczek ekipy z Brzegu, Joei Clyburn i Shantia Owens, które łącznie zdobyły 23 punkty, co okazało się za mało, by wywalczyć zwycięstwo na parkiecie ŁKS Siemens AGD. Przeczytaj więcej Faworyzowany zespół KSSSE AZS PWSZ uporał się z przedostatnią drużyną Ford Germaz Ekstraklasy, Finepharm KK AZS Jelenia Góra. Gospodynie wygrały całe spotkanie 88:71, a do zwycięstwa poprowadziła je Justyna Żurowska, zdobywczyni 18 punktów i 6 zbiórek. Przeczytaj więcej | Zobacz zdjęcia KM Duda PWSZ pewnie pokonała beniaminka z Poznania. Leszczynianki zagrały o wiele bardziej zespołowo, notując 19 asyst w całym meczu. Gospodynie zdecydowanie zwyciężyły też w walce pod tablicami, co dało efekt w postaci pewnego zwycięstwa, 83:52. Przeczytaj więcej Torunianki walczą o jak najlepszy bilans punktowy w końcówce sezonu zasadniczego. Dzisiaj ten bilans znacznie sobie poprawiły, wygrywając z ostatnią ekipą ekstraklasy - 97:56. Zawodniczki Energi mimo, że w pierwszej połowie zagrały bardzo przeciętnie w obronie, drugie dwadzieścia minut gry rozwiało wszelkie wątpliwości o tym która z drużyn jest zdecydowanie lepsza. Przeczytaj więcej | Posłuchaj wypowiedzi