,

Bezproblemowe zwycięstwo gorzowianek

Faworyzowany zespół KSSSE AZS PWSZ bardzo pewnie pokonał przedostatnią drużynę Ford Germaz Ekstraklasy, Finepharm KK AZS Jelenia Góra. Gospodynie wygrały całe spotkanie 88:71, a do zwycięstwa poprowadziła je Justyna Żurowska, zdobywczyni 18 punktów i 6 zbiórek.

,

Jak zawsze licznie zgromadzona publiczność w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim była dziś świadkiem jednostronnego widowiska. Mimo iż pierwsze punkty w meczu zdobyły podopieczne Eugeniusza Sroki to pierwszą odsłonę przegrały bardzo wyraźnie 26:14. Najskuteczniejsza w drużynie KSSSE AZS PWSZ w pierwszej kwarcie była Carrie Moore. Amerykanka w tej części meczu zdobyła dla akademiczek 10 punktów. Drugie dziesięć minut znów należało do gospodyń. Tym razem w roli egzekutora wystąpiła zazwyczaj rezerwowa Barbara Kaszewska. W niespełna 5 minut skrzydłowa KSSSE AZS PWSZ zdobyła 8 punktów. Do przerwy Finepharm AZS KK przegrywał zatem w Gorzowie 50:33. Po przerwie podopieczne Dariusza Maciejewskiego nie zwalniały tempa. Jeleniogórzanki nie potrafiły znaleźć sposobu na szybkie akcje miejscowych. Po trzech kwartach gorzowianki prowadziły już różnicą 18 punktów – 68:50. Ostatnią odsłonę mocno rozpoczęły przyjezdne. Dzięki skutecznej grze Shyry Ely jeleniogórzanki zbliżyły się nawet do AZS na 9 punktów, jednak to było wszystko na co pozwoliły dziś rywalkom gospodynie. W końcówce sprawy w swoje ręce wzięła Agnieszka Szott i ostatecznie KSSSE AZS PWSZ pokonał Finepharm AZS KK 88:71. W drużynie gorzowskiej oprócz wspomnianych już Żurowskiej, Szott oraz Moore dobre zawody rozegrała także nie mająca ostatnio wysokich notowań Aleksandra Chomać. Środkowa AZS zaliczyła na swoim koncie 13 oczek trafiając 6 na 8 prób za 2 punkty. Tradycyjnie już na bardzo wysokim poziomie zagrała Katarzyna Czubak. Waleczna rozgrywająca akademiczek miała 100% skuteczności rzutów za 2 punkty (3/3) oraz rzutów osobistych (4/4). Zanotowała ponadto aż 6 przechwytów. Po stronie jeleniogórskiej wyróżniła się przede wszystkim Shyra Ely. Amerykanka była najskuteczniejszą zawodniczką dzisiejszego spotkania (23 punkty). Powiedzieli po meczu: Dariusz Maciejewski (trener KSSSE AZS PWSZ): W moim zespole po raz kolejny dobre zawody rozegrała Katarzyna Czubak. Zadowolony jestem także z powrotu Keti Ristić. Także w samej końcówce przebudziła się Agnieszka Szott. Od początku kontrolowaliśmy dzisiejsze spotkanie. Byłem trochę zły na początku o brak koncentracji przy rzutach osobistych. Gratuluję zespołowi postawy. Zostały nam jeszcze 2 ciężkie mecze. Chcemy być w pierwszej trójce więc nie możemy się już pomylić. Będziemy grali o wszystko aby być w pierwszej trójce przed play-off co da nam przewagę wspaniałej naszej publiczności, naszej hali. Dziś zrobiliśmy kolejny krok do tej trójki. Eugeniusz Sroka (trener Finepharm AZS KK): Bardzo chciałbym pogratulować panu Dariuszowi Maciejewskiemu oraz panu Wierzbickiemu za to, że ten zespół gra naprawdę cudownie. Daleki jestem od komplementowania ale z tymi zespołami z którymi graliśmy jeszcze nie było takiego do którego nie można było w ogóle próbować wrócić do obrony. Kontry którymi zasypywała nas drużyna gospodarzy przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Choć byliśmy przygotowani na to że zespół będzie grał bardzo szybko i jak walec dążył do tego aby nas wymęczyć. Jednak samo myślenie i przygotowanie niewiele pomogło dlatego, że nie daliśmy po prostu rady. W drużynie pana Maciejewskiego cichym bohaterem była wg mnie najlepsza w Polsce rozgrywająca pani Czubak. Gra bardzo niepozornie ale wkłada wiele serca w grę. 6 przechwytów przy tylko 2 stratach, 10 punktów oraz przede wszystkim to że była motorem każdego ataku AZS. Była przedłużeniem myśli trenerskiej na boisku. Gratuluję panu Maciejewskiemu takiej rozgrywającej. Myślę że ten mecz pokazał, że polska liga to jest liga pracy. Takie zespoły jak Duda Leszno czy AZS Gorzów mają grę opartą o przygotowania motoryczne. I pod tym względem nie było wątpliwości kto był lepszy. Agnieszka Szott (KSSSE AZS PWSZ): Cieszę się ze wygraliśmy ten mecz. Podeszłyśmy do spotkania bardzo skoncentrowane. I mimo, że trochę bałaganu narobiły nam dwie Amerykanki to potrafiłyśmy w ataku jak i w obronie grać skutecznie. Magdalena Gawrońska (Finepharm AZS KK): Chciałam pogratulować zwycięstwa gospodyniom. Mimo iż ostatnio bardzo ciężko trenujemy no ale niestety nic z tego nie wychodzi. Mam nadzieję że ta praca przyniesie skutek w meczach o utrzymanie i wygramy te ostatnie kilka spotkań. Zawodniczka meczu: Katarzyna Czubak, KSSSE AZS PWSZ (evaluation: 22) KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Finepharm AZS KK Jelenia Góra 88:71 (26:14, 24:19, 18:17, 20:21) KSSSE AZS PWSZ: Justyna Żurowska 18, Carrie Moore 13, Aleksandra Chomać 13, Agnieszka Szott 11, Katarzyna Czubak 10, Denaimou N'Garsanet 9, Barbara Kaszewska 8, Joanna Czarnecka 2, Katarzyna Ristic 2, Małgorzata Babicka 2. Finepharm AZS KK: Shyra Ely 23, Natalia Małaszewska 11, Iwona Kaszuwara 11, Alvine Mendeng 11, Magdalena Gawrońska 9, Brittany Jackson 6, Dorota Wójcik 0, Dorota Arodź 0, Agnieszka Balsam 0, Agnieszka Kret 0. Statystyki