,

Zwyciężył kolektyw

PKM Duda PWSZ pewnie pokonała beniaminka z Poznania. Leszczynianki zagrały o wiele bardziej zespołowo, notując 19 asyst w całym meczu. Gospodynie zdecydowanie zwyciężyły też w walce pod tablicami, co dało efekt w postaci pewnego zwycięstwa, 83:52.

,

Ładnym akcentem koszykarki PKM Duda PWSZ Leszno, zakończyły występy przed własną publicznością, w rundzie zasadniczej Ford German Ekstraklasy. We własnej hali pokonały zdecydowanie beniaminka ekstraklasy z Poznania. Mecz, tylko przez pierwsze 15 minut, był stosunkowo zacięty. Wymiana kosz za kosz, z lekką przewagą gospodarzy, charakteryzowało tę część pojedynku. Pod koniec drugiej ćwiartki, miejscowe zaczęły grać na wyższych obrotach, co doprowadziło, do ich 11 - punktowej przewagi, na zakończenie pierwszej połowy. Po przerwie leszczynianki przeszły do zdecydowanej ofensywy, poprawiając przy tym grę w obronie. Poznanianki z kolei grały chaotycznie i bardzo nieskutecznie. Trzecia odsłona meczu kończy się druzgocącą przewagą Dudy, 22:4. Po takim ciosie, MUKS już się nie pozbierał. Grając w ostatniej kwarcie, głównie przeciwko rezerwom zespołu z pod znaku znanego koncernu mięsnego, mógł jedynie prowadzić stosunkowo wyrównaną grę. Przyniosło to efekt w postaci przegranej czwartej ćwiartce, tylko 2 punktami. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną ekipy leszczyńskiej, 83:52. W zespole Dudy bardzo dobre spotkanie rozegrała Agnieszka Budnik wspierana przez Coleman, Krysiewicz i Koc. Na duże słowa uznania zasługiwała także gra ostatnio coraz częściej pokazującej się na parkiecie Anny Talarczyk. Ambicja i wola walki tej koszykarki udzieliła się zapewne całej drużynie i doprowadziła do takiego, a nie innego wyniku. Wśród koszykarek MUKS-u najlepiej prezentowała się Okeisha Howard, która swoimi wejściami pod kosz, trzymała w ryzach momentami wynik. Zawodniczka meczu: Martyna Koc, PKM Duda PWSZ (evaluation: 21) PKM Duda PWSZ Leszno - MUKS Poznań 83:52 (23:18, 16:10, 22:4, 22:20) Duda: Agnieszka Budnik 16, Anna Talarczyk 14, Ryan Coleman 13, Edyta Krysiewicz 12, Agnieszka Makowska 9, Martyna Koc 9, Daria Mieloszyńska 6, Anna Krzywicka 2, Monika Soroczyńska 2, Agnieszka Król 0. MUKS: Okeisha Howard 21, Paulina Antczak 11, Agnieszka Skobel 6, Adrianna Najtkowska 4, Ilona Mądra 4, Żaneta Durak 2, Marijana Ivovic 2, Martyna Mićków 2, Katarzyna Rezler 0, Paulina Furmańczak 0, Justyna Nieznalska 0, Barbara Skowronek 0. Statystyki